Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pożar składowiska opon w Żorach. Akcja wciąż trwa

Facebook Twitter

108 strażaków, 40 jednostek z całego regionu walczy z pożarem na terenie firmy recyklingowej w Żorach, palą się tam opony i materiały z tworzyw sztucznych. Jak informuje straż pożarna w Żorach ogień został na tyle opanowany, że nie rozprzestrzeni się poza teren firmy przy Kleszczowskiej.

Fot. PSP Rybnik

Ratownicy utworzyli 3 odcinki bojowe, na których bez przerwy podają środek gaśniczy, to przede wszystkim woda.

Ważna informacja od naszego reportera, który jest na miejscu: nie ma zagrożenia dla mieszkańców, specjaliści z ratownictwa chemicznego zbadali już wstępnie zadymione powietrze i wiadomo, że poziom zanieczyszczeń nie jest groźny dla okolicy. A dym unosi się w stronę lasu i dalej w stronę Baranowic. Sytuacja jest stale monitorowana.

Pożar wybuchł 24 minuty po godzinie 1.00 w nocy, objął powierzchnię około 10 000 metrów kwadratowych, płomienie sięgały 6 metrów wysokości. O godz. 05:50 pożar został opanowany, jednak przed 8.00 doszło do ponownego rozniecenia ognia i trzeba było zintensyfikować działania.

Nie wiadomo co było przyczyną wybuchu tego gigantycznego pożaru.

Na miejscu jest też policja, jak powiedział Radiu 90 Łukasz Chmielecki z żorskiej komendy akcja strażaków nie blokuje ruchu na lokalnych drogach, nie ma informacji o jakiś utrudnieniach.

Zobaczcie zdjęcia:

Na naszym facebook’u znajdziecie film z pożaru.

Jak dokładnie wygląda akcja? Czy są zagrożeni okoliczni mieszkańcy? Pisaliśmy TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj