Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Pożar składowiska śmieci w Jastrzębiu, czarny dym było widać z daleka [FOTO]

Facebook Twitter

Ogień wybuchł w sobotę (30.03.) po 14.00 przy ul. Norwida, w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. 'Paliły się śmieci, a ogień szybko się rozprzestrzeniał'- informuje Daniel Lebioda z komendy Państwowej Straży Pożarnej w Jastrzębiu.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że palą się śmieci na powierzchni o wymiarach około 30x40m i wysokości około 8 m.

Do akcji zadysponowano jednostki z PSP z Jastrzębia oraz strażaków- ochotników z całego miasta. Potem zdecydowano o sprowadzeniu dodatkowych sił. W szczytowym momencie akcji, na miejscu pracowało 21 zastępów i 71 ratowników.

Jak podało Centrum Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach, sytuacja pożarowa została opanowana o godz. 16:00, działania zakończono w niedzielę (31.03.) o godz. 00:42.

Zobacz zdjęcia Straży Pożarnej z Jastrzębia- Zdroju:

O tym pożarze pisali także do nas słuchacze. Z ogniem walczyło kilka jednostek straży pożarnej, kłęby dymu było widać z kilku km- pisał do nas Marcin. Na formularz kontaktu przysłał także zdjęcia:

Formularz Daj Znać!  czekamy na Wasze informacje! Dzieje się coś ważnego? Nie zwlekaj – napisz do nas. Wyślij zdjęcie, czy film lub po prostu opisz co się stało.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj