Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pożar w czeskich Witkowicach. Dym był widoczny z naszego regionu [FOTO] [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Pożar na składowisku koło czeskiej Ostrawy. Ogień objął złomowane pojazdy, po tym, jak o poranku (10.05.) doszło do eksplozji na terenie firmy zajmującej się recyklingiem w Witkowicach.

fot. HZS Moravskoslezského kraje

Dym unoszący się z tego miejsca za naszą południową granicą widać było dobrze także w regionie. Najważniejsza informacja dla nas jest taka, że nie ma zagrożenia w regionie. Jak dowiedziało się Radio 90 – do Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody Śląskiego nie wpłynęła żadna informacja od strony czeskiej – co jest jednoznaczne z brakiem zagrożenia. Pożar zaczęła prawdopodobnie eksplozja, na razie nie wiadomo jednak co wybuchło. A wybuchy było słychać także później, ale jak informują czeskie służby były to eksplodujące pod wpływem wysokiej temperatury opony. Ogniem objęte było około 1500 ton złomu, głównie były to wraki aut. Trwa wyjaśnianie co było przyczyną pożaru.

Wcześniej pisaliśmy:

Płonęły głównie wraki samochodów, około 1500 ton złomu. Okolicznych mieszkańcom zalecono pozostanie w domach i zamknięcie okien. Do akcji gaśniczej skierowano kilkadziesiąt jednostek strażackich, ciężki sprzęt oraz specjalny samochód z laboratorium chemicznego, który dokonywał analizy powietrza, a także dwa helikoptery. Po godzinie 14:00 ratownikom udało się zlokalizować źródło pożaru, ale strażacy na miejscu będą pozostawać jeszcze przez wiele godzin. Na razie nie wiadomo co było przyczyną pożaru.

Również mieszkańcy naszego regionu zauważyli wielką chmurę nad Czechami. Informowaliście o tym naszą redakcję. Tomasz z Pszowa podesłał nam takie zdjęcie:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj