Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pożar w kopalni Jankowice. Z zagrożonego terenu wycofano 9 górników

Facebook Twitter

Podziemny pożar w kopalni Jankowice w Rybniku. Dziś (24.06) po godzinie 5.00 w jednym z pokładów na głębokości 700 metrów urządzania zarejestrowały podwyższony poziom tlenku węgla, który świadczy o tym, że ma tam miejsce pożar.

Pożar w kopalni Jankowice

W zagrożonym rejonie byli górnicy. Mówi zastępca dyrektora biura komunikacji wewnętrznej Polskiej Grupy Górniczej, Aleksandra Wysocka-Siembiga.

Aleksandra Wysocka-Siembiga: W rejonie znajdowało się dziewięciu pracowników. Wszyscy zostali wycofani, przebadani są w stanie dobrym. Ich życiu ani zdrowiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo. W tej chwili jest prowadzona akcja pożarowa. Prac oczywiście tam nie ma. Pracuje w tym momencie siedem zastępów ratowniczych. Muszą stwierdzić, czy to jest coś poważniejszego, czy to jest coś chwilowego. Trzeba po prostu sprawdzić bezpieczeństwo i poziom tego tlenku węgla, który się wydobywał rano.

Powtórzmy, żaden z górników nie ucierpiał. Po kilku godzinach akcji ustalono, że przyczyną pożaru było zagrzanie się taśmy przenośnika, a to z kolei spowodowało podwyższenie poziomu tlenku węgla.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024