Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pożar w Stanicy: Pomogli policjanci z grupy SPEED

Facebook Twitter

Pożar w Stanicy, wiemy więcej o przebiegu wczorajszej (9.02) akcji ratunkowej. Z zagrożonego domu 89- letnią lokatorkę pomogli uwolnić pracownicy pobliskiej szkoły, okoliczni mieszkańcy oraz patrol grupy SPPED, który krążył po tym rejonie.

Pożar w Stanicy
fot.facebook.com/StrazPozarnaGliwice

Pożar w Stanicy. Co wiemy?

Jak wiecie z wiadomości Radia 90, wczoraj (9.02) przy ulicy Gliwickiej w Stanicy doszło do pożaru domu jednorodzinnego. Przed 11.00 podczas patrolowania miejscowości, grupa SPEED spostrzegła gęsty dym wydobywający się z poddasza. Wezwano straż pożarną.

Gdy policjanci dotarli na miejsce, palił się dach oraz pierwsze piętro domu. Na miejscu natychmiast pojawili się też pracownicy pobliskiej szkoły oraz mieszkańcy. By ratować domowników, policjanci wraz z kilkoma osobami wbiegli do wnętrza. Przeszukano pomieszczenia, po czym wyprowadzono 89-letnią kobietę i wyniesiono butle z gazem. W tym czasie nauczyciele sąsiadującej szkoły ewakuowali 193 uczniów.

Pożar w Stanicy, pomogli policjanci z grupy SPEED

fot.gliwice.policja.gov.pl

Mimo, że na miejsce szybko przybyły jednostki państwowych oraz ochotniczych straży pożarnych, domu nie udało się uratować. Ocalały jedynie dokumenty i portfel wyniesie w pierwszej fazie akcji. Przyczyną zdarzenia mógł być pożar sadzy w kominie, od którego zajęło się poddasze. Na szczęście udało się uratować życie lokatorki.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2023