Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pożary w Czerwionce- Leszczynach. Policja zatrzymała osobę podejrzaną!

Facebook Twitter

Jak dowiedziało się Radio 90 policja zatrzymała osobę podejrzaną w sprawie wczorajszych pożarów na osiedlu familoków w Czerwionce- Leszczynach. Przypomnijmy: wczoraj (18.02.) wieczorem płonęły dwa budynki na zabytkowym osiedlu. Blisko 50 osób zostało ewakuowanych. Straż Pożarna informowała, że nie jest wykluczone, ze przyczyną pożarów mogło być podpalenie!

O godzinie 18:30 policjanci otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku przy ul. Generała Hallera w Czerwionce-Leszczynach. Kiedy mundurowi przyjechali na miejsce, dach kamienicy stał w płomieniach. Podczas akcji gaśniczej okazało się, że kilkaset metrów dalej – na ulicy Wolności, palił się kolejny budynek. Służby natychmiast ruszyły z pomocą. Z obu budynków ewakuowano łącznie 48 osób. Żadna z nich nie doznała poważnych obrażeń. Zniszczenia kamienic były na tyle poważne, że mieszkańcy musieli spędzić noc poza swoim miejscem zamieszkania.

Oprócz rybnickich stróżów prawa, do działań włączyli się policjanci z katowickiego oddziału prewencji. Mundurowi zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz mienie mieszkańców. Komendant Miejski Policji w Rybniku – mł. insp. Rafał Głuch, skierował dodatkowe siły policyjne, które patrolowały rejon osiedla całą noc. Do zdarzeń zaangażowano blisko 60 policjantów. Stróże prawa z Czerwionki-Leszczyn zatrzymali osobę, która może mieć związek z pożarami.

– informuje Bogusława Kobeszko, rzeczniczka policji w Rybniku.

Dzisiaj (19.02.) na miejscu zdarzenia będą trwały czynności śledczych, w tym oględziny z udziałem biegłego do spraw pożarnictwa.

Policjanci zwracają się do wszystkich osób, które mogą mieć istotne w tej sprawie informacje o kontakt osobisty bądź telefoniczny z policjantami z Czerwionki-Leszczyn – tel: (32) 439 17 10.

Więcej:

W Czerwionce-Leszczynach powołano sztab antykryzysowy [WIDEO]

Dwa groźne pożary w Czerwionce- Leszczynach. Nowe informacje [LIVE,FOTO]

Pożary w Czerwionce- Leszczynach. Czy to były podpalenia?

Pożar familoków w Czerwionce-Leszczynach [ZDJĘCIA]

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj