Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pożary w regionie. Strażacy interweniowali w Skoczowie i Książenicach

Facebook Twitter

Palący się garaż gasili wczoraj (14.03) strażacy w Skoczowie. Po 20.00 zostali wezwani na ulicę Parkową. Tam ogień pojawił się w jednym z garaży znajdujących się pod mieszkaniami w tak zwanym szeregowcu. Wewnątrz nie było auta.

Jeszcze przed przybyciem ratowników mieszkanie bezpiecznie opuściła pięcioosobowa rodzina z dwójką dzieci. Właściciel sam próbował gasić ogień za pomocą węża ogrodowego, to się jednak nie udało i ostatecznie pożar ugasili strażacy. Spaleniu uległy znajdujące się wewnątrz, szafki, regały i narzędzia. Płomienie zniszczyły też w pomieszczeniu instalacje: wodną i elektryczną a także okno i bramę garażową, okopcone zostały ściany budynku. Przyczyna pożaru nie została ustalona, straty wstępnie oszacowano na 10 tysięcy złotych.

To nie jedyny pożar w regionie. Dziś rano (15.03.), po godzinie 8.00 strażacy zostali wezwani na ulicę Graniczną w Książenicach. Tam na pierwszym piętrze w domu jednorodzinnym paliła kuchnia. Ogień został ugaszony. Nie znamy jeszcze szczegółów tego zdarzenia. Wiadomo, że jedna z mieszkanek potrzebowała pomocy lekarza. Do tej interwencji strażaków wrócimy dziś w wiadomościach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022