Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pożegnanie Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie

Facebook Twitter

W piątek (12.02.) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyło się oficjalne pożegnanie odchodzących na emeryturę oficerów, wśród których był I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie. Młodszy inspektor Rafał Machaczka służył jako policjant 26 lat.

fot. cieszyn.policja.gov.pl

Podczas spotkania w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach otrzymał z rąk szefa śląskich policjantów nadinspektora doktora Krzysztofa Justyńskiego pamiątkowy ryngraf. Nadinsp. Krzysztof Justyński życzył odchodzącym ze służby policjantom spełnienia się w osobistych pasjach, na które do tej pory, z uwagi na pełnione obowiązki służbowe, często nie mieli czasu. W spotkaniu nadinspektorowi doktorowi Krzysztofowi Justyńskiemu towarzyszył inspektor Roman Rabsztyn, który od wtorku (16.02.) jest nowym Komendantem Wojewódzkim Policji w Katowicach.

Dziś (17.02.) w ostatni dzień służby, Pierwszego Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie pożegnali, dziękując za wieloletnią współpracę i służbę na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu: Burmistrz Miasta Cieszyna Gabriela Staszkiewicz, II Zastępca Burmistrza Miasta Cieszyna Przemysław Major oraz Prokurator Rejonowy w Cieszynie Andrzej Hołdys. Mł.insp. Rafał Machaczka otrzymał również podziękowania od przedstawicieli korpusu Służby Cywilnej. Z uwagi na panującą pandemię, spotkanie odbyło się w ograniczonym składzie uczestników i z zachowaniem ścisłego reżimu sanitarnego.

Młodszy inspektor Rafał Machaczka rozpoczął służbę w Policji w 1994 roku od najniższego szczebla w policyjnej hierarchii, pełniąc służbę w patrolu interwencyjnym. Po czterech latach awansował z plutonu interwencyjnego do służby kryminalnej na stanowisko asystenta sekcji dochodzeniowo-śledczej. Siedem lat później objął stanowisko Zastępcy Komendanta Policji w Strumieniu, by po dwóch latach awansować na stanowisko komendanta tej jednostki. W 2015 roku został szefem policjantów Komisariatu Policji w Skoczowie. Nabyte przez lata doświadczenie sprawiło, że w 2016 roku został powołany na I Zastępcę Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie, gdzie niezmiennie nadzorował służbę policjantów Wydziału Kryminalnego oraz zespołów kryminalnych, czyli mundurowych prowadzących wszystkie śledztwa i dochodzenia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 26 lutego 2021