Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Poznaj dźwięki niesłyszalne dla ludzkiego ucha. ”Autostrada dźwięku” w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie [FOTO]

Facebook Twitter

Wystawa miła dla radiowego ucha. Koncert dźwięków można usłyszeć w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie. Do zwiedzania eksponaty, dzięki którym można malować dźwiękiem, a także można poznać dźwięki zwykle niesłyszalne dla ludzkiego ucha...

Tomasz Miler: Dźwięk wydaje piłeczka, która jest umieszczona w rurze nad głośnikiem, głośnik w tej chwili pracuje, natomiast my nie słyszymy dźwięku głośnika, ponieważ to są tzw. dźwięki o takiej częstotliwości, której ucho ludzkie nie słyszy – ultradźwięki. Piłeczka reaguje na ruch powietrza, na ruch membrany, natomiast my nie słyszymy dźwięku a głośnik pracuje.

Radio 90: Jesteśmy w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie, ze mną dyrektor pan Tomasz Miler, jesteśmy na wystawie pt. ”Autostrada dźwięku”, czyli coś miłego dla ucha.

Tomasz Miler: Tak, można się dźwiękiem bawić. Mamy tutaj np. takie urządzenie wyposażone w dwa głośniki i mamy możliwość ręką zmieniać częstotliwość fali, od naszej ręki fala się odbija i możemy zmieniać częstotliwość i dzięki temu zyskać muzykę. Dźwiękiem można malować obrazy, wzbudzać wodę, można robić bardzo różne rzeczy, a to jest niezmiernie ciekawe. Zapraszamy i dzieci i dorosłych, każdy znajdzie coś dla siebie.

Wystawę z mikrofonem Radia 90 odwiedziła Monika Sokołowska. Dźwiękowa ekspozycja jest czynna do końca marca, nie trzeba się zapowiadać, wystarczy przyjść w godzinach pracy Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj