Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Poznaj historię swojego leczenia – zachęca NFZ

Facebook Twitter

Nowość w Narodowym Funduszu Zdrowia. Każdy może mieć teraz dostęp do historii swojego leczenia on-line. Wystarczy się zalogować na stronie: zip.nfz.gov.pl i odebrać hasło oraz login, by na bieżąco śledzić choćby wizyty u lekarzy.

Do jakich informacji pacjent uzyskuje dostęp po zalogowaniu?

Gdzie się leczyliśmy, jakie recepty wykupiliśmy, u jakiego lekarza mamy złożoną deklarację, żeby wiedzieć, kiedy byliśmy w sanatorium i kiedy możemy złożyć wniosek. Można sprawdzić na jakim etapie rozpatrywania jest nasz wniosek, bo wiadomo, że w tej chwili do leczenia uzdrowiskowego czas oczekiwania wynosi od 24 do 26 miesięcy i możemy sobie policzyć, na jakim etapie rozpatrywania jest ten wniosek, bądź jakie dostaliśmy dotacje na okulary, aparat słuchowy, bądź na inne przedmioty zaopatrzenia ortopedycznego.

– wymienia Danuta Piecha, kierownik rybnickiej delegatury Narodowego Funduszu Zdrowia. Zintegrowana Informacja Pacjenta to dane, do których dostęp ma tylko właściciel konta:

Nikt poza tym, także jest to system bardzo bezpieczny, ponieważ otrzymanie loginu i hasła odbywa się indywidualnie. Każdy dorosły może przyjść do oddziału NFZ z dowodem tożsamości i wtedy otrzymuje się login i hasło. Nie ma żadnego niebezpieczeństwa, że ktoś niepowołany sprawdzi sobie na co chorujemy, na co się leczymy, jakie zażywamy leki.

W systemie są też informacje o najbliższych poradniach, szpitalach, ale też wskazówki, jak do nich dojechać i w jakich godzinach przyjmowani są pacjenci.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 lipca 2022