Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Poznaj lepiej historię, kulturę i kuchnię Włoch. Weź udział w spotkaniu kulturalnym w Żorach

Facebook Twitter

Żorska biblioteka zaprasza do udziału w wieczornym spotkaniu kulturalnym z wolontariuszką Ginni 28 stycznia o godzinie 18.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Żorach im. Ottona Sterna. Spotkanie z tłumaczeniem na język polski.

Ginni

Pochodzi z Włoch. Od 18 roku życia pracuje nad projektami kulturalnymi. Pierwszym z nich był projekt pt. „Poesia Nomade Malastrana”, który łączył sztukę uliczną, poezję i eksperymentalne techniki artystyczne. Ginni pisze poezję dwujęzyczną dla czasopism z Ameryki Południowej, Hiszpanii i Włoch. Pracowała również dla Italian National Federation of Street Art jako autorka artykułów, a w 2020 roku jej pierwsza antologia poezji została wydana w Kolumbii w ramach kolektywnego projektu poezji feministycznej, imigranckiej i tubylczej Poetica de los Sures Femeninos. Skupia się na ikonografii i wizualnej części poezji, studiując fotografię narracyjną. Swoją sztukę wystawiała podczas Festival de Poesia Visual NUDO w Barcelonie.

Podczas wieczoru Ginni opowie o swoich doświadczeniach z życia we Włoszech, postara się omówić historię tego kraju, kulturę i kuchnię. Będzie możliwość spróbowania włoskiego jedzenia.

Udział bezpłatny – z uwagi na obowiązujące obostrzenia wydarzenie jest objęte rezerwacją miejsc: informacja@mbpzory.pl / tel. 32 43 43 197, 32 43 44 584 lub w Informacji – Recepcji.

Projekt „KREATYWNE WYZWANIA KULTURALNE” realizowany jest w ramach programu Europejski Korpus Solidarności, Wolontariat Europejski, został dofinansowany ze środków Komisji Europejskiej.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022