Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Poznaliśmy laureatów 25. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku

Facebook Twitter

Jury przesłuchało w czwartek (24.09.) blisko 90 uczestników, 10 najlepszych wyłonionych podczas eliminacji, wystąpiło w sobotę (25.09.) w koncercie finałowym konkursu krajowego.

Na specjalnej konferencji przewodnicząca jury Ewa Kornecka ogłosiła werdykt:

Ewa Kornecka: Gran Prix OFP-y, nagrodę w wysokości 8 tys. zł otrzymuje Pani Aleksandra Tocka. Wszystkie Wasze propozycje były fantastyczne i ciekawe. Nasze gusty są różne, my jesteśmy każdy z innej troszkę krainy dźwiękowej i piosenkowej, ale są osoby, o których mówimy: tak to ta osoba, ona do wszystkich nas trafia. Pani bardzo gratuluję, wszystkim Państwu gratuluję. Ten festiwal, który w końcu doszedł do skutku, jest festiwalem szczęśliwym, bo dalej chcecie śpiewać, dalej chcecie tworzyć. Dziękujemy.

Ewa Kornecka, członek jury 25. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku

Wybór laureatów uzasadniał także członek jury, Jacek Wójcicki:

Jacek Wójcicki: Ja chciałem bardzo podziękować przede wszystkim za wzruszenia. Nie wiem, czy to na mnie wpłynęło, ten rok i to, co się z ludźmi dzieje. Ja byłem wzruszony przy przesłuchaniach pierwszych i przy koncercie finałowym. Cały koncert uważam, że był piękny, ciekawy, a młodzi ludzie byli poruszający i wzruszający. Chce bardzo wszystkim podziękować, chcę też pogratulować, bo też jestem piewcą Pani, która otrzymała Grand Prix, która poruszyła mnie możliwościami wokalnymi i barwą głosu. Jest w tym wszystkim prawdziwa. Dziękuję wszystkim Państwu, byliście naprawdę znakomici.

Jacek Wójcicki, członek jury 25. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku

Zdobywczyni Grand Prix 25. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej, Aleksandra Tocka, pochodzi z Jasła. Jak sama mówi, śpiewa od 5. roku życia. Teraz kończy studia na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalistyki estradowej u Mietka Szcześniaka. Nagroda była dla niej ogromnym zaskoczeniem:

Aleksandra Tocka: Ja nie miałam pojęcia, ja się rozpłakałam, jak się dowiedziałam, że dostałą Grand Prix. Dla mnie to jest coś niesamowitego i ten dzień na pewno na zawsze zapisze się w mojej pamięci i na pewno będę polecała wszystkim ten festiwal. To nie jest tylko muzyka, to są ludzie, to są przeżycia, to s świetne emocje, piękne koncerty, ciepło organizatorów, którzy dbają o to, żeby nam się tutaj dobrze śpiewało. Ta nagroda na pewno podbudowuje moją pewność siebie i to, że warto robić swoją muzykę, warto dawać ludziom, to co się trzyma głęboko w sercu, głęboko w sobie, bo to trafia. Ten konkurs dał mi jeszcze większą pewność, że to, co robię trafia do ludzi, porusza ich, a o to mi najbardziej chodzi w muzyce.

Aleksandra Tocka, zdobywczyni Grand Prix 25. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej

Pierwszą nagrodę festiwalu zdobył Sargis Davtyan, drugą Karolina Patla, a trzecią Kamil Olczyk. Nagrodę dla najlepszego akompaniatora festiwalu otrzymał Bartłomiej Tyburowski.

Dodajmy, że laureaci 25. Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, wśród nich zdobywczyni Grand Prix Aleksandra Tocka, wystąpią dzisiaj (26.09.) w Teatrze Ziemi Rybnickiej, podczas Koncertu Laureatów.

Więcej zdjęć:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj