Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

PPG ROW Rybnik – nowy trener, nowi zawodnicy

Facebook Twitter

Wszystko już jasne. Dziś (13.11.) dowiedzieliśmy się, w jakim składzie w nadchodzącym sezonie walczyć będą w pierwszej lidze żużlowcy PGG ROW-u Rybnik. Poznaliśmy także nazwisko nowego szkoleniowca drużyny.

Zespół poprowadzi doświadczony trener, były szkoleniowiec reprezentacji Polski a ostatnio także Włókniarza Częstochowa, Marek Cieślak.

Czeka na fajny sezon, bo pierwsza liga nie będzie słaba w tym roku, bo widzę, że drużyny się powzmacniały. Potencjał naszej drużyny jest bardzo duży. Po sezonie takim jak był, nieudanym, był spadek, to tą drużynę trzeba było przemeblować. Muszą  przyjść ludzie, którzy będą mieli wielkie nadzieje na to, że będą tutaj, że będą się rozwijać i tacy zwodnicy są tutaj teraz.

…a w nadchodzącym sezonie zespół reprezentować będą: Michael Jepsen Jensen, Rune Holta, Wiktor Trofimow, Kacper Gomólski, Siergiej Łogaczow, Leon Flint i młodzieżowcy Mateusz Tudzież, Przemysław Giera, Błażej Wypiór i Paweł Trześniewski.

Trwa konferencja prasowa KS ROW Rybnik.
Jesteśmy na miejscu [LIVE]

Skompletowaliśmy dobrą drużynę, przed którą wraz z tak doświadczonym trenerem, stawiamy jasny cel

– mówi prezes klubu Krzysztof Mrozek

Wspólnie budowaliśmy ten skład. Ja szanuję decyzje pana trenera, on się na tym zna i zobaczymy. Moim zdaniem powinno to wyjść i to bardzo dobrze. Nie chcemy mieć w tym roku, wzorem lat ubiegłych, szerokiej kadry. Zawsze można wypożyczyć ktoś w trakcie sezonu, zawsze można użyć takie czy inne taktyczne rozkazania. Celem jest awans do ekstraligi. To nie jest jazda na przejechanie, nie po to zapraszam najlepszego polskiego szkoleniowca, żebyśmy jakoś to przejechali. Nie. My po prostu będziemy walczyć do ekstraligi i taki jest nasz cel.

Trener jest, są także zawodnicy a czy są odpowiednie finanse w klubie? To zasadne pytanie zwłaszcza teraz, gdy miasto Rybnik co roku wspierające klub, zapowiedziało, że w nadchodzącym budżecie nie będzie pieniędzy na sport.

Sytuacja jest ciężka, ale wspólnie szukamy rozwiązań. Mam nadzieję, że takie rozwiązanie znajdziemy, że miasto zostanie, przy całym, podkreślam, sporcie w Rybniku. Jeżeli chodzi o klub, to został stary skład zarządu, który poprowadzi ten klub w ten sposób, nie że będzie on wegetować, tylko ten klub będzie walczyć o ekstraligę. Moim zadaniem i kolegi Kołodziejczyka jest zabezpieczyć budżet w tym klubie. I to będzie zrobione, jeżeli nie znajdziemy pieniędzy w mieście, pójdziemy ich szukać gdzie indziej, ale my te pieniądze znajdziemy i zabezpieczymy. Na chwilę obecną budżet tego klubu nie jest zagrożony.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezes Mrozek zdradził także, że w przyszłym roku na rybnickim torze oprócz spotkań ligowych odbędą się także finałowe zawody Indywidualnych Mistrzostw Europy na Żużlu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj