Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Praca studyjna i fotografia kreacyjna. Warsztat fotograficzny w Domu Kultury Chwałowice

Facebook Twitter

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach zaprasza w sobotę 19 czerwca 2021 r. na warsztaty fotograficzne w cyklu „Między nami fotografami”. Będą odbywać się one w dwóch 15-osobowych grupach, pierwsza w godz. 10.00-14.00, druga w godz. 15.00-19.00.

poprawczak zdjęcia, Wernisaż wystawy Mariana Dembinioka
Fot.pixabay.com

„Praca studyjna i fotografia kreacyjna”.

Uczestnicy będą zagłębiać się w tajniki pracy studyjnej. Podczas warsztatów będzie można nauczyć się pracy ze sztucznym i naturalnym oświetleniem oraz kompozycją obrazu. Tematem prac będzie martwa natura oraz kreacyjne podejście do przedmiotu. Oczywiście jak zwykle nie zabraknie twórczych zadań oraz dużej dawki inspiracji w postaci albumów i katalogów fotograficznych oraz ikonicznych przykładów z historii fotografii i malarstwa.

Zajęcia zaczniemy od sprawdzenia i bardzo wnikliwego omówienia postępów w pracy nad Waszymi projektami długoterminowymi. Dlatego prosimy o przyniesienie kilku (maksymalnie siedmiu) wydrukowanych prac na wybrany temat w dowolnej formie i formacie. Na zajęcia prosimy zabrać sprzęt fotograficzny (aparat z naładowaną baterią i kartą pamięci, statyw, oraz opcjonalnie nietypowe oświetlenie np. lampki LED lub latarki oraz małe lusterko). Do tego każdy uczestnik zabiera swój zestaw przedmiotów, które później będzie używał do komponowania martwej natury (kilka wybranych przedmiotów)

-Informują organizatorzy.

Kamil Myszkowski

Artysta fotografik, twórca instalacji i wideo, kolekcjoner fotografii i starych negatywów, kurator wystaw fotograficznych i historycznych, animator życia kulturalnego. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski. Członek Polskiego Towarzystwa Badań nad Filmem i Mediami. Doktorant w Instytucie Nauk o Kulturze na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Stypendysta Prezydenta Miasta Sosnowca w Dziedzinie Kultury w 2020 roku. Na co dzień pracuje w Dziale Dokumentacji Mechanicznej Muzeum Śląskiego w Katowicach oraz jako nauczyciel fotografii. Uczestniczy w działaniach jaworznickiej Szkoły Widzenia oraz Grupy 999. Prowadzi warsztaty fotograficzne dla różnych instytucji.

Krzysztof Szlapa

Urodził się w 1987 roku w Katowicach. Artysta fotografik. Autor wystaw indywidualnych i uczestnik wystaw zbiorowych, od 2014 roku kurator w Galerii Pustej cd. W Jaworznie we współpracy z Jakubem Byrczkiem, w latach 2014-2019 kurator Galerii Za Szybą, od 2013 roku członek Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Śląski, uczestnik Szkoły Widzenia, Grupy 999, Grupy FOTOGRAFY, stypendysta Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie kultury, laureat nagrody dla młodego twórcy imienia Anny Chojnackiej, wykładowca kursów ZPAF OŚ oraz Uniwersytetu Otwartego UŚ, stale współpracuje z Kamilem Myszkowskim przy różnych projektach upowszechniających fotografię artystyczną. Mieszka i tworzy w Katowicach, na co dzień pracuje w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego.

Zgłoszenia udziału w warsztatach wysyłajcie na maila:

[email protected]

Można zgłosić się także telefonicznie 513 064 196 albo poprzez Grupę na Facebooku. Szczegółowych informacji udziela Krzysztof Łapka – tel. 513 064 196, [email protected] .

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2024