Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Praca w pawłowickim przedszkolu wre

Facebook Twitter

Koronawirus zatrzymał zajęcia, ale nie prace remontowe. Trwa przebudowa Publicznego Przedszkola nr 1 w Pawłowicach. Najwyższa sala w budynku, która pierwotnie miała być salą gimnastyczną, a ostatecznie pełniła funkcję sali dla grupy przedszkolnej, została podzielona stropem na dwa pomieszczenia.

Fot. pawlowice.pl

Dzięki takiemu rozwiązaniu w przedszkolu na piętrze powstał dodatkowy, przestronny pokój. Część prac zaczęto realizować już w ubiegłym roku. Po przebudowie przedszkole będzie dysponować siedmioma salami, zwiększy się więc ilość przyjęć do placówki. Przebudowa placówki ma potrwać do początku nowego roku szkolnego 2020/2021.

Część prac modernizacyjnych w przedszkolu wykonano już w ubiegłym roku: wyremontowano sanitariaty i częściowo wymieniono okna. Wymiana pozostałych została uwzględniona w tegorocznej inwestycji, podobnie jak wydzielenie na parterze nowej szatni, budowa sanitariatu dla osób niepełnosprawnych i windy. W ramach prac klatki schodowe zostaną dostosowane do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych i powstaną dwie dodatkowe łazienki. Jedna na parterze, a druga na piętrze, aby każda sala miała swoją własną.

Po przebudowie przedszkole będzie dysponować siedmioma salami, zwiększy się więc ilość dzieci przyjmowanych do placówki. Zgodnie z planem, nowe przedszkole powinno powitać dzieci z początkiem nowego roku szkolnego 2020/2021.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj