Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prace na Jastrzębskiej w Mszanie trwają. Finału szybciej nie będzie

Facebook Twitter

Choć prace się toczą, nie ma co liczyć na szybszy finał remontu drogi wojewódzkiej 933. Chodzi o trasę łączącą Wodzisław z Jastrzębiem. Modernizowany odcinek został otwarty dla kierowców, by nieco usprawnić ruch w tym kierunku, ale to i tak wciąż jeden wielki plac budowy.

Na kilku odcinkach wprowadzono ruch wahadłowy. Przejezdne jest rondo w Mszanie, na feralnym skrzyżowaniu DW 933 z DW 930.

Ale i tu wciąż prowadzone są prace remontowe. Jak wiecie z naszych wiadomości pojawiły się problemy techniczne, np. odkryto niewidoczne na mapach systemy odwodnienia, trzeba więc było wykonać nowe projekty, by je przebudować. Tak było m.in. w Wodzisławiu i w Mszanie. Z informacji, jakie przekazał  Radiu 90 Ryszard Pacer, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach, przebudowa odcinka między Wodzisławiem a Jastrzębiem planowo miała zakończyć się w lutym:

Obecnie ustalany jest nowy termin zakończenia robót.

Prawdopodobnie opóźnienie może wynieść od 7 do 9 miesięcy, o czym informowaliśmy już w Radiu 90, że najpewniej będzie to październik.

Natomiast przebudowa odcinka między Pawłowicami a Pszczyną przebiega planowo. Zakończenie tej części inwestycji planowane jest na 20 listopada i wszystko wskazuje, że termin będzie dotrzymany.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj