StartWiadomości Wiadomości dnia

Prace na Katowickiej w Cieszynie trwają. A w planach remonty kolejnych dróg

Mówi burmistrz Cieszyna, Ryszard Macura:

Będzie to oznaczało w pewnym, ale mam nadzieję, że w krótszym okresie czasu, że będą większe utrudnienia dla mieszkańców. Trwają też starania o to, aby wyłączyć ruch samochodów ciężarowych. I tutaj objazdy: czy to przez Skoczów czy przez Pogwizdów, będą przewidziane dla tych cięższych samochodów, głównie chcielibyśmy kierować je tymi drogami wojewódzkimi. 

Prace toczą się na ponad kilometrowym odcinku od węzła z drogą S52 do granic miasta. Duża inwestycja, warta prawie 8 milionów złotych:

Będzie wymieniona nawierzchnia, zmienia się także podbudowa, remontowane będą chodniki, kładziona jest kanalizacja, tutaj droga musi być odpowiednio odwodniona, czyli te warunki zdecydowanie się poprawią. My byśmy jeszcze życzyli sobie chodnika po drugiej stronie, ale też zdajemy sobie sprawę, że województwo ma mnóstwo innych inwestycji, w związku z tym czekaliśmy długo, doczekaliśmy się i jesteśmy zadowoleni z tego co będzie.

Ale na ten rok w Cieszynie zaplanowano też remonty innych dróg, o to, gdzie remonty są konieczne, gdzie prace powinny ruszyć najszybciej, władze miasta pytały mieszkańców. Posłuchaj jakie odcinki idą do remontu:

Na liście dróg do remontu jest kilkadziesiąt pozycji, na ten rok wybrano kilkanaście, także odcinki na obrzeżach miasta, takie jak ulice: Rolna czy Hallera.

Zostaw komentarz