Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prace na ulicy Dworcowej w Żorach. Zniknie przejazd kolejowy

Facebook Twitter

W miejscu przejazdu kolejowego na Dworcowej w Żorach ma być wiadukt oraz rondo. Jutro (27.05.) ma zostać podpisana umowa na realizację przebudowy. Inwestycja zrealizowana będzie w systemie „zaprojektuj i buduj”.

mat. prasowe

Wybrana firma, grupa z Sopotu, sporządzi dokumentację projektową, uzyska wszelkie pozwolenia i wykona prace budowlane. Koszty to 24 miliony złotych, likwidacja przejazdu kolejowego, budowa wiaduktu, ronda oraz przebudowa przyległych do Dworcowej ulic: Fabrycznej, Mikołowskiej i Leśnej potrwa dwa lata, do połowy 2023 roku.

Mówi dyrektor projektu w NDI:

Marcin Wawrzacz: Prace będą obejmowały m. in. budowę wiaduktu drogowego nad czynną linią kolejową wraz z układem drogowym przylegającym do ul. Dworcowej. Poza tym przebudowane zostaną ulice Dworcowa, Fabryczna, Mikołowska i Leśna. Połączy je nowe, bezkolizyjne rondo. Natomiast obecny przejazd kolejowy zostanie zlikwidowany. Największą korzyścią z powstania wiaduktu będzie poprawa bezpieczeństwa oraz płynności ruchu samochodowego, rowerowego i pieszego w rejonie dworca kolejowego.

Koszt wszystkich prac to około 24 miliony złotych. Inwestycja została zakwalifikowana do dofinansowania w ramach projektu pt. „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – etap III”. Inwestorem są Urząd Miasta w Żorach i PKP .

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj