Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Prace przy budowie hali sportowej w Raciborzu postępują w dobrym tempie

Facebook Twitter

Młodzi raciborscy sportowcy już wkrótce będą mogli korzystać z nowoczesnej hali. Obiekt powstaje przypomnijmy przy tamtejszej Szkole Mistrzostwa Sportowego. Nowa hala ma mieć wymiary 120 na 60 metrów. Uczniowie raciborskiej SMS będą mieć do dyspozycji 200-metrową bieżnię i dwa boiska wielofunkcyjne.

Prace są już bardzo zaawansowane – mówi dyrektor placówki Arkadiusz Tylka:

W tej chwili kończymy taki budynek socjalny, czyli szatnie sportowe, magazyny, to co służy do przygotowania się do treningu. Już przygotowania są pod wylewkę głównej płyty hali, na której będzie się znajdowała nawierzchnia tartanowa. I czekamy na dniach na montaż konstrukcji dachu, zakończone są praktycznie prace na ścianach hali, także jak przykryjemy dach, to jesteśmy pewni, że zima nam nie przeszkodzi w dalszych pracach wykończeniowych w środku hali.

Zgodnie z planami w przyszłym semestrze uczniowie raciborskiej szkoły powinni korzystać z hali. Czy termin zakończenia prac nie jest zagrożony?

Oczywiście pewne terminy są ustalone, wynikają z przetargów, to jest koniec tego roku kalendarzowego. Zawsze przy takiej inwestycji, szczególnie przy dużych obiektach, zawsze niewiadomą jest także pogoda, która może pokrzyżować nam plany, ale jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to w drugim semestrze szkolnym będziemy już trenować w nowej hali.

Oprócz krótkich sprintów, hala umożliwi również trenowanie biegu na 110 metrów przez płotki. Wszystko za sprawą specjalnych drzwi, które będą otwierane w trakcie treningów i zawodów, co spowoduje, że wybieg zawodnicy zakończą już poza terenem hali.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj