Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prace przy wiadukcie kolejowym nad A1 na trasie do Pyrzowic. Zwężenie jezdni w obu kierunkach do poniedziałku

Facebook Twitter

Budowa linii kolejowej do lotniska w Pyrzowicach wkroczyła w kolejny etap. W miniony weekend (7-8.05.) rozpoczęły się prace przy nasuwaniu konstrukcji 57-metrowego wiaduktu nad autostradą A1. W kolejnym etapie pobiegną nim tory.

fot. facebook.com/KatowiceAirport

Cała konstrukcja nowego wiaduktu waży 220 ton. W nocy wykonawca wstrzymywał cyklicznie ruch samochodów na autostradzie aby ustawić wiadukt we właściwym miejscu.

To nie koniec utrudnień

– mówi Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK.

Katarzyna Głowacka: Przy budowie linii kolejowej do lotniska w Pyrzowicach, nad autostradą A1, nasuwane są przęsła wiaduktu. Do 16 maja będzie połówkowe zwężenia, po jednym pasie jezdni w stronę Katowic i Częstochowy. Po ustawieniu wiaduktu kolejowego na podporach, wykonawca przystąpi do budowy torów i sieci trakcyjnej, jednak te prace nie będą miały wpływu na ruch samochodów.

Jak mówi Katarzyna Głowacka z Polskich Linii Kolejowych, to ważna trasa, która docelowo pozwoli nam na transport pasażerów pociągiem do portu lotniczego.

Katarzyna Głowacka: PKP Polskie Linie Kolejowe SA realizują inwestycję, jaką jest rewitalizacja i odbudowa częściowo nieczynnej linii kolejowej numer 182 Tarnowskie Góry- Zawiercie. Powstają między innymi bezkolizyjne skrzyżowania kolejowo- drogowe, a efektem tej inwestycji będzie nowa oferta podróży pociągiem do portu lotniczego Katowice Airport od strony Tarnowskich Gór lub Zawiercia. Zakończenie prac planowane jest w 4 kwartale 2023 roku.

Cała, współfinansowana z kasy unijnej, inwestycja pochłonie 660 mln złotych.

fot. facebook.com/KatowiceAirport

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 21 marca 2023