Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pracodawcy z Hiszpanii o praktykantach z Rybnika: „Dobrze przygotowani i zdyscyplinowani” [WIDEO]

Facebook Twitter

Podróże kształcą? Wiedzą o tym młodzi ludzie z Zespołu Szkół Mechaniczno- Elektrycznych w Rybniku, w hiszpańskiej Grenadzie poznawali jak uczą się zawodu ich koledzy z Hiszpanii. Byli tam w ramach projektu "Europa potrzebuje branżowców".

fot.pixabay.com

W Radiu 90 w tym tygodniu młodzież opowiada o swoich wrażeniach. Posłuchajcie co mówili nam uczniowie mechanika po powrocie z Hiszpanii:

Rozmawiała Małgorzata Kmieciak.

Aneta Sikora z firmy Eurolinks Projects od lat współpracuje z mechanikiem w Rybniku, w ciągu ostatnich dwóch lat w ramach projektu PowerVet „Europa potrzebuje branżowców”, na praktykach w hiszpańskich firmach  byli uczniowie szkoły zawodowej z zawodów: mechanik samochodowy, elektryk, ślusarz i operator obrabiarek skrawających:

Aneta Sikora: Podeszli do praktyk bardzo profesjonalnie, z bardzo dużą inicjatywą, o czym świadczą bardzo dobre opinie firm hiszpańskich, które do dzisiejszego dnia utrzymują kontakt z uczniami i wymieniają się informacjami dotyczącymi spraw zawodowych, np. nowości z technologii. Uważają ich za profesjonalistów i fachowców. Oprócz poszerzania tych kompetencji zawodowych, byliśmy zachwyceni grupami, bo wykazywali ogromny entuzjazm, jeśli chodzi o poznawanie kultury hiszpańskiej, architektury, bardzo pozytywnie odebraliśmy zarówno grupy z technikum, jak i szkoły zawodowej.

Zobacz wideo:

„Europa potrzebuje branżowców”. Rybnicka młodzież w Hiszpanii

📚 Byli w Wielkiej Brytanii, w Niemczech a ostatnio w Hiszpanii. Młodzież z Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych im Tadeusza Kościuszki w Rybniku poznaje jak uczą się zawodu koledzy z innych państw Europy. Więcej szczegółów na naszej stronie! Zerknijcie koniecznie👇👇

👉https://www.radio90.pl/europa-potrzebuje-branzowcow-rybnicka-mlodziez-w-hiszpanii-material-partnera.html

Opublikowany przez Radio 90 Poniedziałek, 22 listopada 2021

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2022