Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Pracownicy ZGK Rydułtowy boją się o swoje zdrowie

Facebook Twitter

Pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Rydułtowach boją się o swoje zdrowie. W mailu do naszej redakcji piszą, że znów wracają do pracy na jedną zmianę, pomimo dużej ilości zachorowań na koronawirusa w Polsce.

Kiedy było tych przypadków 300-400 wtedy zostaliśmy podzieleni na dwie grupy i pracowaliśmy na dwie zmiany z zachowaniem odstępu czasowego pomiędzy zmianami łącznie z odkażaniem pomieszczeń

– czytamy w wiadomości, jaka trafiła do skrzynki Radia 90. Dlaczego teraz zdecydowano się na zmianę tego systemu? Zapytaliśmy dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej w Rydułtowach, Tadeusza Dragona:

Zmiana nie wynika z kaprysu, czy czegoś takiego, spowodowana jest tym, żeby było zapewnione bezpieczeństwo pracowników, ale też, żeby zakład mógł wypełniać swoje obowiązki. Druga zmiana pracowników przy jesiennej porze pracuje też, kiedy już jest ciemno, co powoduje, że ta praca już niestety nie może być wykonywana w taki sposób, jak być powinna z uwagi na charakter i obowiązki Zakładu Gospodarki Komunalnej. To jest przede wszystkim praca w terenie, praca przy utrzymaniu zieleni, która jest ograniczona właśnie przez te późne godziny, bo ta druga zmiana była jednak do późnych godzin wieczornych.

Pracownicy są zobowiązani nosić maseczki i utrzymywać dystans społeczny:

Pracownicy też mają zapewnione korzystanie z szatni w taki sposób, żeby te warunki bezpieczeństwa były zachowane. Podział pracy pomiędzy pracownikami będzie odbywał się z opóźnieniem w taki sposób, żeby każdy pracownik mógł ten bezpieczny dystans społeczny zachować i nie był narażony jakieś niebezpieczne warunki pracy. Oczywiście poza tym stosujemy środki higieniczne, które pozwalają na utrzymanie tych warunków we właściwy sposób.

Fot. zgk.rydultowy.pl

Jeśli utrzymanie dystansu pomiędzy pracownikami jest utrudnione, mają oni obowiązek noszenia maseczek. Co w sytuacji, kiedy ktoś z zatrudnionych w rydułtowskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej poczuje się źle i będzie miał pozytywny test na obecność COVID-19?

Zostaliśmy poinformowani, że gdyby ktoś miał objawy lub był chory, ma nie wspominać, że miał kontakt z innymi pracownikami

-piszą pracownicy.

Pracownicy, jeżeli doszłoby do zachorowania, zgodnie z procedurami muszą podawać osoby, z którymi się kontaktowały. Pracownicy mają informacje, że podaje się te osoby, z którymi ma się kontakt i pracownicy mieli wyjaśnione, co oznacza kontakt z innymi pracownikami, ponieważ nie można zakładać, że ma się kontakt z kimś, z kim się widziało w odległości 10 czy 15 metrów, bo na ulicy też spotykamy się z ludźmi. Wtedy nie określamy tych osób jako tych, z którymi mieliśmy kontakt. Kontakt jest, wtedy gdy brakuje maseczki lub nie jest zachowany dystans

– kończy Tadeusz Dragon, dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej w Rydułtowach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj