Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prapremiera spektaklu grupy teatralnej ,,Do Ustalenia’’

Facebook Twitter

W czwartek (14.11.) w Gminnym Ośrodku Kultury w Pawłowicach odbyła się prapremiera spektaklu grupy teatralnej ,,Do Ustalenia’’.

fot. Marian Brandys

Przedstawienie „Historia szczurów spod pagórka: trzydziestu synów, przyszły zięć i wyjątkowa córka”, opowiadało o szczurzej rodzinie, w której pojawiła się długo oczekiwana córka. Jej rodzice postanowili zrobić wszystko, aby znaleźć dla niej najpotężniejszego męża. Opowieść była inspirowana baśnią japońską.

fot. Marian Brandys

Aktorzy – Dawid Maj, Olga Kowcz, Alicja Nogły, Dagmara Rajwa, Dariusz Sumiński, Klaudia Macharzyńska – zafundowali widowni wiele emocji. Na sali było słychać śmiech, ale nie zabrakło także łez wzruszenia i podziękowań.

To pierwszy występ tej grupy teatralnej . Nie mogliśmy zdecydować się na nazwę, więc postawiliśmy na coś prostego – ,,Do Ustalenia’’. Jutro ich pierwsza premiera, liczę na państwa uwagi.

– Mówiła Ewa Sikora, reżyserka przedstawienia.

fot.Marian Brandys

Zarys i pierwsze pomysły na spektakl pojawiły się na wiosnę. Przez ostatni miesiąc próby odbywały się codziennie. To był bardzo intensywny czas. Każdy z nas jest dorosły, pracuje i zawodowo zajmuje się czymś zupełnie innym. Dla jednych to był wielki debiut na scenie, dla innych powrót po wielu latach. Każdy występ jest stresujący, ale w ten pozytywny sposób. Wspólnie pisaliśmy scenariusz , wybieraliśmy muzykę, pisaliśmy teksty piosenek, tworzyliśmy scenografię, ale przez cały czas czuwała nad nami jedna osoba – Ewa Sikora, reżyser bez której nic by się nie udało.

-Mówili aktorzy.

fot. Marian Brandys

Podczas podziękowań na scenie wyróżniono: Wiktorię Domin (projekt i wykonanie masek), Bożenę Brzana ( Kostiumy), Krzysztofa Rajwa (Oświetlenie), Tadeusza Brzana (Nagłośnienie) oraz Grupę teatralną Mała Fanaberia.

Dziś (15.11.) w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury o godzinie 17:00 odbędzie się premiera tego przedstawienia.

Galeria zdjęć:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj