Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prawdziwi twardziele, prawdziwe twardzielki! To była wielka rywalizacja w Kamieniu. Kto był najlepszy? [FOTO]

Facebook Twitter

Po raz 17. już w Rybniku odbyły się zawody dla "twardzieli" - Kamień Extreme. To bieg z przeszkodami, który z roku na rok coraz bardziej przypomina rywalizację z cyklu runmageddonów, co dla biegaczy - a tych wielu brało udział w imprezie - stanowi spore wyzwanie.

fot. MOSiR Rybnik

Na ponad 5-kilometrowej trasie znajdują się przeszkody, które weryfikują sprawność, skoczność, gibkość i siłę. W tym roku było ich 26. Najszybszy wśród mężczyzn był Paweł Osetek z Wodzisławia, tuż za nim przybiegł najlepszy z rybniczan, Sebastian Strzelczak.

Sebastian Strzelczak.: To jest bardziej dla tych „runmaggedonowców” a my jesteśmy bardziej biegaczami, tutaj jest tylko żeby zaliczyć do Grand Prix, żeby nie dostać żadnej kontuzji oczywiście. Zabawa przednia jak co roku, nigdy nie ćwiczyłem, na siłownię nie chodzę, po prostu biegam. Udało mi się bez żadnej karnej rundy i wygrać jeszcze praktycznie. Super, bardzo jestem zadowolony z tego.

Wśród kobiet zwyciężyła także biegaczka, Joanna Grimman z Rybnika.

Joanna Grimman: Ja w ogóle nie biegam takich „runmaggedonów” z przeszkodami biegów. Dla mnie to nowe doświadczenie, ale nie było źle. Bardzo fajnie. Fajna zabawa przede wszystkim. Zabawowo sobie biegłam i pokonywałam przeszkody. Rok temu nie biegłam, ale biegłam też tutaj wcześniej, to było chyba tutaj postawione bardziej na zabawę, w tym roku było wszystko dopilnowane, rywalizacja, trzeba było wszystko zrobić, tak jak trzeba. Mi się to bardzo podobało, że tak to w tym roku zostało zrobione.

Dodajmy, że bieg główny poprzedziła rywalizacja w Kamień Extreme Kids. Na starcie pojawiła się ponad setka dzieci. Później wystartowało 230 dorosłych. Przypomnijmy, że Kamień Extreme jest zaliczany do tegorocznej edycji Rybnickiego Biegowego Grand Prix. W planach jest jeszcze jeden bieg, kończący ten sezon – Bieg Barbórkowy, zaplanowany na początek grudnia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj