Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prawem jazdy cieszył się 41 dni!

Facebook Twitter

Jak łatwo stracić prawo jazdy, przekonał się młody mieszkaniec Jastrzębia-Zdroju, którego krótko po zdanym egzaminie złapała grupa SPEED. 18-latek "natknął się" na policyjny patrol, akurat wtedy, gdy w terenie zabudowanym jechał z prędkością 104 km/h. Tym sposobem nastolatek cieszył się swoim "prawkiem" zaledwie 41 dni...

Prawo jazdy zostanie mu zatrzymane na 3 miesiące. Nastolatek został także ukarany mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Tego samego dnia także na ulicy Pszczyńskiej został zatrzymany kierujący motocyklem honda, który poruszał się z prędkością 112 km/h w terenie zabudowanym. Mieszkaniec powiatu wodzisławskiego również zatrzymano prawo jazdy, a w zamian „podarowano” mandat i 10 punktów karnych.

Za policją apelujemy:

Wśród najczęstszych przyczyn wypadków dominuje nadmierna prędkość. Pamiętajmy, że sytuacja na drodze często zmienia się dynamicznie i mogą wystąpić okoliczności, w których konieczna jest szybka reakcja. Zbyt szybka jazda może wtedy oznaczać utratę kontroli nad pojazdem i wypadnięciem z drogi lub groźnym w skutkach zderzeniem z innym pojazdem. Spokojna i rozsądna jazda, respektowanie obowiązujących przepisów oraz zwracanie uwagi na wszystkich uczestników ruchu drogowego, są najlepszymi sposobami na bezpieczne korzystanie z drogi.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022