Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Premier dowiedział się, że wodzisławski Sanepid sobie nie radził

Facebook Twitter

Premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej (25.08.) wizyty w Jastrzębiu-Zdroju dowiedział się, że wodzisławski Sanepid sobie nie radził w czasie największej fali zachorowań, jaka przeszła przez Jastrzębską Spółkę Węglową.

Poinformowali go o tym górnicy kopalni Zofiówka, z którymi szef rządu spotkał się tuż po złożeniu kwiatów przy pomniku Porozumienia Jastrzębskiego:

[…] Dobrze, że przyjechał premier, bo bezpośrednie spotkanie jest bardzo korzystne.

Radio 90: Był zaskoczony tym, że sanepid tutaj sobie nie dawał rady.

Może pewne rzeczy nie dochodzą do premiera, może niektórzy też nie chcą pokazywać swoich błędów, także na tym to polega. […] Sanepid nie działał nawet w 50%, wodzisławski na przykład, tam był największy problem. Każda forma dojścia do takiej osoby i powiedzenia w prosty sposób spowoduje, że może ktoś się w końcu tym zajmie.

Spotkanie premiera z górnikami trwało kilka minut. Mateusz Morawiecki mówił, że wprowadzenie stref w powiatach miało spowodować, by nie stygmatyzować całych województw. Podkreślił też, że potępia hejtowanie górników. Wcześniej premier Morawiecki złożył wieńce pod pomnikiem w zbliżającą się rocznicę Porozumienia Jastrzębskiego i zobaczył wystawę poświęconą wydarzeniom z Sierpnia w 1980 roku:

W ten symboliczny sposób tutaj w Jastrzębiu-Zdroju, tutaj przy tej wystawie chcę podziękować wszystkim, którzy tak pięknie łączą tamte losy polskiej Solidarności z dzisiejszym czasem. Nie moglibyśmy dzisiaj tego nowego naszego kochanego kraju ulepszać, zmieniać, gdyby nie Solidarność sprzed 40 lat. Myślę, że wszyscy Polacy dzisiaj powinni z wdzięcznością pochylić głowę i pochylają głowę przed naszymi bohaterami sprzed 40 lat.

W Jastrzębiu-Zdrój przed kopalnią Zofiówką był Arkadiusz Żabka. Zobacz zdjęcia z wizyty premiera Morawieckiego:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj