Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Premier Morawiecki: Górnicy będą mogli wrócić do pracy w kopalniach

Facebook Twitter

Od najbliższego poniedziałku (18.05.), górnicy będą mogli wrócić do pracy w kopalniach - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, który w sobotę (16.05.) uczestniczył w posiedzeniu sztabu kryzysowego w Katowicach.

www.facebook.com/SlaskiUW

Zdaniem premiera, sytuacja jest opanowana i pod kontrolą, dlatego stopniowo górnicy będą wracać do pracy w kopalniach w których wstrzymano wydobycie:

Pomocy udzielamy od paru tygodni, dlatego ten nasz plan – plan dla Śląska walki z epidemią, sprawdza się dzisiaj. Dziękuję wszystkim służbom medycznym, służbom mundurowym. Weryfikacja osób, które się znajdują w kwarantannach, pomoc dla tych którzy sami nie mogą zdobyć artykułów codziennej potrzeby – to wszystko jest zorganizowane we właściwy sposób. Dziękuję za to. Chcę podkreślić też, że ta nasza akcja doprowadziła już do momentu, że mogę powiedzieć, że od poniedziałku, wtorku – będzie można wracać do pracy w kopalniach.

Sobota (16.05) to drugi dzień badań przesiewowych górników. Badani są Ci, którzy podczas pierwszych badań uzyskali wynik negatywny. Jeżeli teraz pomyślnie przejdą kolejne testy będą mogli wrócić do pracy. Mówi wojewoda śląski Jarosław Wieczorek:

Rozpoczęliśmy trzeci etap walki z ogniskami. Od wczoraj ponad 3000, dzisiaj 5000, jutro kolejnych 5000 górników zostanie przebadanych. Do pracy będą wracać Ci, którzy będą mieli podwójny wynik ujemny, tak aby mogli bezpiecznie pracować.

Do sobotniego przedpołudnia potwierdzono 5132 przypadki zakażenia koronawirusem w województwie śląskim. W Polskiej Grupy Górniczej zakażonych jest 1089 górników w Jastrzębskiej Spółki Węglowej 428 pracowników.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj