Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Premier Morawiecki odwiedził siedzibę firmy Eko-Okna w Kornicach

Facebook Twitter

Dziś (12.07.) premier Mateusz Morawiecki wizytował kilka miejsc w województwie śląskim. Na jego trasie była także fabryka Eko-Okna w Kornicach, w powiecie raciborskim. Firma zatrudnia ponad 7 tys. osób i jest czołowym eksporterem w swojej branży w Polsce. Niedawno kupiła tereny pod budowę nowych hal produkcyjnych w Wodzisławiu Śląskim. Pracę na początek ma tam znaleźć 1 tys. osób.

Fot. Adam Gruz / KPRM

Mateusz Morawiecki: w firmie Eko-Okna w Kornicach w lutym i marcu mieliśmy rekordowe wartości dot. polskiego eksportu. Polskie okna to produkt, który jest nie tylko podstawowym produktem eksportowym, w wielu domach na zachodzie polskie okna to produkt nr 1. […] Przemysł produkcji okien rośnie blisko 5% rocznie. Firma Eko-Okna także na Śląsku będzie tworzyła kolejną inwestycję – w Wodzisławiu to też nowe miejsca pracy. Polskie firmy inwestują tutaj kapitał.

Na konferencji prasowej głos zabrał także Mateusz Kłosek, właściciel i prezes firmy Eko-Okna.

Mateusz Kłosek: Bardzo ważne dla nas jest wsparcie władzy lokalnej, powiatowej, wojewódzkiej, ale też rządowej. W rozmowie z panem premierem wspominałem, jak ważne jest, żeby to wsparcie też szło z góry, żeby ten impuls do rozwoju gospodarczego, do rozwoju, jaki chcemy tutaj realizować, żeby też szedł z góry. Ta dzisiejsza wizyta świadczy o tym, że to wsparcie jest. Pan premier poinformował, że to nie jest jego ostatnia wizyta i my też na to liczymy. Potrzebny jest stały kontakt, żebyśmy mogli powiedzieć, czego my potrzebujemy. Często to są proste, prozaiczne rzeczy, które mogą nam pomóc w naszym rozwoju.

Mateusz Kłosek wspomniał także o kapitale ludzkim, jako głównym czynniku dalszego rozwoju.

Mateusz Kłosek: Firma Eko-Okna to są ludzie. Aktualnie zatrudniamy ponad 7,5 tys. pracowników i to jest nasz kapitał, który nas ciągnie do przodu, dzięki któremu rośniemy i chcemy więcej. Jeżeli ta atmosfera, te warunki pracy odpowiadają coraz większej liczbie osób, to ja się mogę tylko cieszyć jako prezes i jako właściciel. Dzięki takiej wizycie, jak dzisiejsza to nas mobilizuje do dalszego rozwoju i działania.

Dziś premier Morawiecki uczestniczył także na otwarciu Ogrodów Japońskich w Parku Śląskim w Chorzowie. Po wizycie w Eko-Oknach w Kornicach spotkał się  z mieszkańcami w Pszczynie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj