Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Premier zdradził, kiedy ruszy powszechne szczepienie trzecią dawką

Facebook Twitter

"Za nami kolejne spotkanie z ekspertami Rady Medycznej. Wspólnie z szefem Ministerstwa Zdrowia Adamem Niedzielskim postanowiliśmy, że szczepienia będą mogły się rozpocząć w ciągu kilku tygodni" - napisał premier Mateusz Morawiecki w środę (20.10.) na Facebooku.

fot. FB/KPRM

Za nami kolejne spotkanie z ekspertami Rady Medycznej. Podczas dzisiejszego posiedzenia podziękowałem moim doradcom za ich rekomendację rozszerzenia grupy objętej szczepieniami dawką przypominającą

– napisał premier. Jak dodał,

wspólnie z szefem Ministerstwa Zdrowia Adamem Niedzielskim postanowiliśmy, że szczepienia będą mogły się rozpocząć w ciągu kilku tygodni. Kolejne dawki będą mogły przyjąć osoby powyżej 18 roku życia, u których od zakończenia podstawowego schematu szczepień upłynęło co najmniej 6 miesięcy.

Rada dyskutowała o wzbierającej czwartej fali COVID-19, konieczności przyspieszenia procesu szczepień i obowiązkowych szczepieniach dla personelu medycznego. Omawiano także pomysły nowych zasad zabezpieczenia oddziałów szpitalnych przed transmisją wirusa i planowane inwestycje w polską sieć szpitali zakaźnych.

Przypominam wszystkim o potrzebie przestrzegania obowiązujących obostrzeń – szczególnie na terenach o podwyższonym ryzyku, i oczywiście zachęcam do szczepienia się!” – napisał Morawiecki.

(PAP)

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj