Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Premiera teatru Szydełko. Na scenie „Moje, nie moje”

Facebook Twitter

Przed nami premiera teatru Szydełko w Wodzisławskim Centrum Kultury. Sztuka "Moje, nie moje" to pełna uroku historia, która rozbawi i wzruszy zarówno małych, jak i dorosłych widzów. Premiera 25 lutego.

Premiera teatru Szydełko
mat.prasowe

Premiera teatru Szydełko. Spektakl dla dzieci „Moje, nie moje”

Spektakl opowiada historię zwierząt, które pewnego dnia znajdują wielkie i tajemnicze jajo. Początkowo każde z nich chce, aby odkrycie znalazło się w jego posiadaniu, wierzy bowiem, że z jaja wykluje się jego własny potomek. Sprawa jednak komplikuje się, gdy ze znaleziska wykluwa się ktoś zupełnie niepodobny do żadnego ze stada. Przedstawienie porusza bardzo istotne kwestie niesprawiedliwej oceny drugiej osoby, postrzegania innych przez pryzmat wyglądu, akceptacji w grupie, odmienności. Dotyka również tematów związanych z ludzką chciwością, zazdrością, pragnieniem władzy, posiadania, materializmem, konsumpcjonizmem, arogancją, zbytnią pewnością siebie, egoizmem i zarozumiałością. Scenariusz przedstawienia powstał na kanwie sztuki Liliany Bardiejewskiej o tym samym tytule.

 „Moje, nie moje” to historia ciągle aktualna i ważna nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Często oceniamy ludzi powierzchownie i niesprawiedliwie, niestety wciąż zdarza nam się akceptować kogoś przez pryzmat wyglądu. A przecież w dzisiejszym świecie, pełnym różnorodności i dysproporcji tak ważna jest akceptacja, tolerancja i szacunek. One dają nam gwarancję pokoju i miłości

– mówi Dorota Krawczyk, reżyser spektaklu.

W świecie konsumpcjonizmu, gdzie często „mieć” jest ważniejsze niż „być”, dzieci podejmują na scenie próbę zmierzenia się z wyżej opisanym problemem. Spektakl utrzymany jest w bajkowej konwencji, z pięknymi kostiumami, światłem, muzyką i scenografią. Postaciami historii są sroki, wąż, żółw, mrówki, wróble, paw, żaby, a nawet kangur.

Premiera teatru Szydełko. Spektakl dla dzieci „Moje, nie moje”

Obsada spektaklu: Nikola Gawlas, Zofia Jeleśniańska, Maja Koch, Mateusz Krawczyk, Jakub Ryszka, Jan Kubica, Antonina Kubica, Lena Węglarz, Lidia Maźnio, Mikołaj Misiak, Paweł Nowak, Maja Orawska, Oliwia Piątkowska, Daria Poukh, Tymoteusz Sokołowski, Kamil Stefaniak, Róża Styrnol, Alisa Urban, Filip Wodecki, Eliza Zurek.

Reżyseria: Dorota Krawczyk
Światło: Radosław Bujok
Scenografia: Adam Danek i Dariusz Włoszczyk
Muzyka: Jakub Ryszka
Kostiumy: Hanna Sekuła
Scenariusz: na podstawie sztuki Liliany Bardiejewskiej

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023