Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Premierowe kino w Wodzisławiu. Pierwsze tytuły już w październiku

Facebook Twitter

Jeszcze lepsza jakość wyświetlanych obrazów. W Wodzisławskim Centrum Kultury rozpoczęła się instalacja cyfrowego projektora kinowego, który placówka kupiła dzięki dofinansowaniu z Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Pozwoli to na osiągnięcie jakość dźwięku i obrazu, jak w multipleksach.

mat. prasowe WCK

Już po instalacji sprzętu rozpocznie się faza szkoleń pracowników WCK obsługujących projektor oraz okres testowy. Niezbędne będzie również zawiązanie współpracy z największymi dystrybutorami kinowymi w kraju.

Już w październiku ruszamy z projekcją seansów kinowych w najlepszej jakości. Nasi widzowie skorzystają również z premier filmowych, a doskonała klasa dźwięku i poziom obrazu złożą się na profesjonalne kino, które od dawna było wyczekiwane przez mieszkańców miasta i okolic – informuje Krzysztof Jaroch , dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Co w październiku? W repertuarze m. in. „Polityka” Patryka Vegi, „Boże ciało” Jana Komasy, „Ból i blask”, „Ad Astra” z Bradem Pittem czy „Rambo. Ostatnia Krew”, a także propozycja dla dzieci – „Król lew”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj