Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Prestige MJM potwierdza doniesienia na temat supportu przed Linkin Park

Facebook Twitter

Potwierdzają się nasze nieoficjalne informacje na temat supportu przed koncertem Linkin Park w Rybniku.

Już w piątek mówiliśmy, że 25 sierpnia na stadionie zagrają także polski My Riot i amerykański The Last Internationale. Sprawdź tutaj. Dziś informacje te oficjalnie potwierdza organizator imprezy, firma Prestige MJM.

The Last Internationale to amerykańska grupa rockowa, która powstała w Nowym Jorku. Została założona przez gitarzystę Edgey`a Piresa i wokalistę Delilę Paz.

– To młody zespół, bo funkcjonują zaledwie od 2013 roku. Mają już jednak na swoim koncie sukcesy, o czym najlepiej świadczy fakt, że zostali dostrzeżeni przez grupę Linkin Park – mówi Janusz Stefański z agencji koncertowej Prestige MJM, która wraz z Urzędem Miasta w Rybniku jest organizatorem koncertu na Stadionie Miejskim.

The Last Internationale karierę rozpoczęli w styczniu 2013 roku, kiedy wydali debiutancką EP zatytułowaną „New York, ‚I Do Mind Dying”, która składała się z pięciu utworów. Później nastąpiło bardzo ważne wydarzenie w historii grupy, które miało istotny wpływ na jej dalsze losy.

Za sprawą gitarzysty Rage Against the Machine Toma Morello do The Last Internationale dołaczył jego perkusista Brad Wilk. Współpraca zaowocowała wydaniem debiutanckiego albumu „We Will Reign”, który ujrzał światło dzienne 19 sierpnia 2014 roku. Kilka dni później zespół zaliczył swój telewizyjny debiut, występując w znanym show, które prowadzi David Letterman.

Teraz dostrzegła ich grupa Linkin Park.  – The Last International bierze pochodnię i prowadzi w różne miejsca w różnym czasie poprzez Boba Marleya i the Wailers, Ninę Simone, Public Enemy, Woody Guthrie, Boba Dylana, Rage Against the Machine i setki innych – w ten sposób amerykański zespół charakteryzuje Bill Ayers.

Do klimatu koncertu na Stadionie Miejskim w Rybniku doskonale powinna się dopasować także grupa My Riot. Zespół powstał w 2008 roku jako projekt wokalisty Piotra „Glacy” Mohameda oraz DJ-a i producenta muzycznego Macieja Jaskółkowskiego. Wkrótce skład uzupełnili kolejni muzycy.

Zespół ma wprawdzie na swoim koncie zaledwie jeden album studyjny, ale i tak zdążył zrobić wielką karierę. Status gwiazdy zyskał w trakcie jednego sezonu, o czym świadczy między innymi udział w wielkich koncertach – Węgorzewo Seven Festiwal i totalnie powalający występ podczas Woodstock 2012, gdzie Glaca z ekipą zagrali dla około 800 000 ludzi. /materiały prasowe/

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj