Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prezentacja hokeistów JKH GKS-u Jastrzębie. Fani i kibice dopisali! [FOTO]

Facebook Twitter

Inauguracja nowego sezonu Polskiej Hokej Ligi tuż tuż. W miniony weekend (02-03.09.) swoim fanom zaprezentowali się hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie. Podczas dwudniowej imprezy nie zabrakło atrakcji dla młodszych i nieco starszych fanów hokeja.

fot. jkh.pl

Rozegrano emocjonujący turniej cymbergaja, odbyły się specjalne hokejowe warsztaty naukowe. Nie zabrakło pokazów Explozji Tańca oraz gier i zabaw. Fanom zaprezentowali się młodzi adepci hokeja trenujący w zespołach Akademii JKH i pierwszy zespół.

Wreszcie zaczynamy walkę o ligowe punkty

– cieszył się Radosław Nalewajka.

Radosław Nalewajka: Myślę, że najwyższa pora już, wszyscy tęsknią za tymi meczami o stawkę Cieszymy się i nie możemy się doczekać pierwszego meczu z Zagłębiem. Forma może być jeszcze lepsza, ale przygotowania przychodzą po myśli trenerów i forma ma przyjść na pierwszy mecz ligowy. Miejmy nadzieję, że tak to będzie. Zrobimy wszystko, żeby być jak najwyżej. Gra się po to, żeby być mistrzem i będziemy walczyć w każdym meczu o to, żeby wywalczyć tego mistrza.

Jesteśmy w coraz lepszej formie, co potwierdzają nasze ostatnie gry kontrolne

– potwierdza kapitan zespołu, Maciej Urbanowicz.

Maciej Urbanowicz: Jak pokazują sparingi, wygląda to dobrze. Idziemy w dobrym kierunku. Z każdym meczem gramy lepiej. Ten ostatni mecz był dla nas wielkim zaskoczeniem, że tak dobrze zagraliśmy, przede wszystkim skutecznie, bo z taką dobrą drużyną, jaką jest Dukla Michalovce, wygrać 7:1 to robi wrażenie. Nasz cel się nie zmienia jak co roku. Pierwszym celem jest Puchar Polski, rok temu tam nie zagraliśmy, nie mogliśmy tego bronić na lodzie tak naprawdę. Chcemy znowu tam zagrać. Chcemy zdobyć ten Puchar Polski, celem na początek jest pierwsza czwórka, a zobaczymy, co zaprezentują inne drużyny, gdzie my jesteśmy, potem będziemy myśleć o play-offie. Medal jest sukcesem.

Maciej Urbanowicz

Ostrożny w prognozach, ale pełen nadziej na dobry sezon, jest dyrektor sportowy JKH GKS-u, Leszek Laszkiewicz.

Leszek Laszkiewicz: Nie lubię się bawić w takie prognozy na początku sezonu, bo zawsze powtarzam co roku to samo, że po pierwszych dwóch rundach będziemy wiedzieli, na co naszą drużynę stać. Będziemy znali siłę pozostałych drużyn i wtedy się coś bardziej określić, w którym kierunku idziemy.

Radio 90: Skład jest nieco zmieniony.

Leszek Laszkiewicz: Jak co roku już się do tego przyzwyczailiśmy, to jest po prostu życie. Wiemy, że zawodnicy, którzy przez ostanie dwa, trzy sezony u nas grali, dostają lepsze propozycje. Dla nas jest to oczywiste, normalne, że chcą spróbować czegoś innego. My mamy więcej roboty, ale jak na razie się nam udaje taką drużynę, która walczy z tymi najlepszymi w Polsce i liczymy bardzo na to, że w tym roku też nam się udało tak zrobić.

Leszek Laszkiewicz

Inauguracja nowego sezonu Polskiej Hokej Ligi już w nadchodzący weekend. W pierwszy meczu w piątek (09.09.) JKH GKS będzie podejmowała na Jastorze Zagłębie Sosnowiec (pocz. godz. 18:00.)

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2024