Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prezenty kupione? Teraz trzeba je ładnie zapakować! [FOTO]

Facebook Twitter

Jutro Wigilia, czas spotkań z najbliższymi. Skoro Boże Narodzenie to i prezenty. One zapewne ukryte przed domownikami, czekają na moment, kiedy bliscy odkryją pod choinką. Warto zadbać o to, by ładnie je opakować.

Z Małgorzatą Broż-Pusz z pracowni „Galimatias” z Cieszyna, rozmawiał Jan Bacza.

Radio 90: Prezenty zapewne już kupione, ale trzeba je zapakować. Co by pani poleciła?

Przede wszystkim polecam, żeby prezent zrobić, a nie kupować. To jest podstawa. Potem opakowanie to już miły dodatek. Osobiście staram się pakować w rzeczy, które mam, żeby było „eko”. Wykorzystuję małe torebki, do których robię ręcznie bileciki z życzeniami. To naprawdę żaden wysiłek, bo wystarczy kolorowy papier, nożyczki, trochę fantazji i własnoręcznie napisać coś na tym bileciku. To jest propozycja dla tych, którzy nie mają żadnych zdolności. Dla tych, którzy mają trochę więcej pomysłu i zdolności manualnych, polecam zwykły, szary papier. I pieczątki dziecięce z kolorowym tuszem albo zrobione z ziemniaka. Przybijamy w różnych konfiguracjach i mamy własnoręcznie robiony, niepowtarzalny papier.

Radio 90:  Najprościej w ziemniaku wyrzeźbić choinkę.

Gwiazdka jest prostsza, ale to nie musi być świąteczny motyw. Może być serduszko, kogo bardzo kochamy, albo chcemy coś przemycić w tym prezencie.

Takim innym pomysłem, żeby zapakować, to jest celofan z kwiaciarni. Zapakować, zawiązać kolorową wstążką. Do tego kolorowy bilecik. Polecam wsadzić do celofanu coś pachnącego. Gałązkę choinki, jakiś woreczek zapachowy. Taki prezent poza tym, że sam prezent jest super, to jeszcze zapewni aromat taki w święta, który będzie dodatkowym walorem.

Jeśli ktoś jeszcze jest bardziej fantazyjny i chce kupić kochanej osobie szal, apaszkę, krawat to może to wykorzystać do zapakowania innego drobiazgu. Czyli np. kupujemy lub robimy pierniczki, wsadzamy do woreczka i ten woreczek – robimy sakiewkę np. z kolorowej apaszki. Zawiązujemy ładną wstążeczką i jest prezent w prezencie. Pięknie to wygląda i jest to duża niespodzianka, bo tak naprawdę się nie spodziewamy, że to, w czym jest zapakowane, może być prezentem.

Z dzieciakami polecam zrobić opakowania na prezenty z torebek śniadaniowych. Białe torebki śniadaniowe, jeżeli mamy dziurkacze to powycinać brzegi w różne wzorki i do tego różne drobiazgi w stylu kosmetyki. Z papieru wycinamy kolorowy kwadracik, gwiazdkę i przyklejamy na torebkę. I mamy opakowanie praktycznie na każdy prezent.

Radio 90: Czyli ogranicza nas tylko fantazja…

Tak i naprawdę nie trzeba niczego drogiego, nie trzeba kupować wypasionych papierów, które są najczęściej z Chin i nie nadają się do spalenia w piecu. Możemy po prostu wykorzystać naturalne rzeczy. Celofan jest do ponownego użytku, natomiast wszystkie torebki można dać potem po prostu do papieru.

Radio 90: Można wykorzystać to, co się ma w domu.

Tak, przykleić można wszystko. Możemy na sznureczek, którym zawiązujemy zrobić z coraz większych guziczków choinkę. Nawlekamy od największego do najmniejszego i będzie własnoręcznie zrobiona choinka. Do tego przyczepiamy gałązkę jemioły i jest prezent niepowtarzalny i jeszcze pachnący.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2024