Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prezes Gromodka: ”Pozostaje nam przeprosić marznących lokatorów”

Facebook Twitter

''Pozostaje nam przeprosić marznących lokatorów, ale prace modernizacyjne prowadzi PGNiG Termika, a nie spółdzielnia'' - przyznaje Arkadiusz Gromodka, prezes Górniczej Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego w Wodzisławiu Śląskim.

fot. ri/ pixabay.com

Zimne kaloryfery i brak ciepłej wody dotknął blisko 1000 mieszkań przy ulicach Paderewskiego, Andersa, Wiertniczej, Związkowej, Wrębowej, Bocznej oraz Górnośląskiej w Rybniku Niedobczycach.

Radio 90: Jak to jest możliwe, że pod koniec listopada, gdy już mamy minusowe temperatury w nocy, dochodzi do takiej modernizacji sieci?

Trudo mi powiedzieć, bo nie znam szczegółów. O takich rzeczach nas nikt nie informuje, natomiast wiem, że ta inwestycja trwa już dłużej, czy to z powodu epidemii czy z jakiś innych powodów to nie zostało dokończone. Być może chodzi o to, że to musi być zrobione, żeby w czasie sezonu zimowego nie było problemu.

Radio 90: Jaki macie wpływ na to, co robi PGNiG?

Wpływ taki, żeby to ciepło na dziś szło to tak naprawdę żaden.

Radio 90: Co możemy panie prezesie powiedzieć wszystkim mieszkańcom marznącym w mieszkaniach?

Możemy ich bardzo przeprosić, niestety te kilka godzin cierpliwości, mam nadzieję, że to się więcej nie powtórzy.

Z Arkadiuszem Gromodką, prezesem Górniczej Spółdzielni Budownictwa Mieszkaniowego w Wodzisławiu Śląskim rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Spółdzielnia zapowiada, że będzie występować o odszkodowanie do Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej za dni w których nie było dostarczane ciepło. To ma wrócić jak zapewnia PGNiG dziś (27.11.) po godzinie 16.00. Dlaczego w tym okresie prowadzona jest modernizacja ? Niestety tego nie wiemy. Czekamy na odpowiedź PGNIG w tej sprawie.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj