Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prezes Jarosław Zagórowski złożył rezygnację

Facebook Twitter

Pismo trafiło właśnie do członków Rady Nadzorczej Jastrzębskiej Spółki Węglowej, którzy jutro (17.02.) na walnym zgromadzeniu zdecydują o przyjęciu lub odrzuceniu rezygnacji. Przypomnijmy, że Prezes Zagórowski niespodziewanie zapowiedział swoją dymisję w miniony piątek (13.02.).

Dodał jednak, że dojdzie do niej, jeśli dotrzymane zostaną trzy warunki, czyli zapisy protokołu uzgodnień zostaną podpisane w formie porozumienia, uzgodnione zostaną dokładne ustalenia dotyczące wprowadzenia szóstego dnia pracy, a załogi wrócą w poniedziałek do pracy.

Jak wiadomo, górnicy dziś wrócili na kopalnie, a jeszcze w piątek (13.02.) wieczorem podpisano porozumienie między związkami a zarządem JSW. Do końca roku dopracowane mają zostać punkty dotyczące roboczych sobót.

– powiedziała nam Katarzyna Jabłońska-Bajer, rzecznik spółki.

Bezpośrednią przyczyną złożenia rezygnacji jest rozpętana przez liderów związkowych fala bezprzykładnej nienawiści i agresji wobec prezesa. Nienawiść ta była budowana od wielu miesięcy i podsycana przez cały okres kilkunastodniowego strajku – napisano w komunikacie.

Strajk został zakończony, górnicy wrócili do pracy, a podpisane porozumienie przyniesie spółce znaczne oszczędności. Niedosyt budzi jedynie brak jasnego zdefiniowania zasad pracy kopalń w soboty. Najważniejsze jest jednak przywrócenie stabilizacji sytuacji spółki, a pracę kopalni w cyklu 6-dniowym wymusi w najbliższym czasie ekonomia – skomentował cytowany w komunikacie prezes Jarosław Zagórowski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj