Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prezes KSSE: Mam nadzieję, że wyjdziemy z tego zwycięsko

Facebook Twitter

Kopalnie pracują normalnie, duże zakłady i fabryki też, choć nie wszystkie. Opel w Gliwicach, czy Fiat w Tychach wstrzymał produkcję. Co z pozostałymi przedsiębiorstwami? Jak w obliczu koronawirusa radzi sobie Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna, w której działa 400 przedsiębiorstw i zatrudnionych jest 80 tysięcy pracowników?

Fot. x3 / pixabay.com

W KSSE powołany został Zespół Szybkiego Reagowania, składający się z koordynatorów w poszczególnych podstrefach. Jego celem jest skuteczne i szybkie reagowanie w przypadku wykrycia koronawirusa wśród pracowników lub kontrahentów, bo mogłoby to skutkować paraliżem i zamknięciem strefy:

Większość firm pracuje, są duże problemy z poddostawcami. Ten łańcuch dostaw został zaburzony, więc są problemy. Duże zakłady […] czasowo zawiesiły swoją produkcję, nie tylko w Polsce, ale we wszystkich swoich zakładach na świecie.

Radio 90: Jak wygląda dzisiaj zabezpieczenie pracowników?

Badanie temperatury, szczególna ostrożność, jeżeli chodzi o czystość, dezynfekcję poszczególnych urządzeń, także ja myślę, że nie jest tak źle. Widzimy, że są w jakimś tam stopniu na pewno braki- jeżeli chodzi o środki dezynfekujące- ale nasi pracodawcy są w tym temacie bardzo wrażliwi i stosują się do zaleceń sanepidu.

Wierzę, że wyjdziemy zwycięsko z tej sytuacji- mówi prezes KSSE Janusz Michałek:

Te ograniczenia, które dotknęły nas w pewien sposób, zaczynają skutkować pozytywnie. Widzimy, że nie rozszerza się ten wirus tak, jak teoretycznie wskazywał model matematyczny. Być może wszystko wskazuje, że najgorsze już jest w pewien sposób za nami. Ja taką mam nadzieję i mm nadzieję, że w pewien sposób z tego wszyscy wyjdziemy zwycięsko. To też jest w sumie taki „crash test” wszystkich nas: organizacji, struktur, zarządzania wewnętrznego, monitoringu, pracy na odległość. Myślę, że wielu z nas, naszych firm, inwestorów, my sami wyciągniemy z tego wnioski na przyszłość i jeszcze bardziej zabezpieczymy się przed kolejnymi nieoczekiwanymi zdarzeniami.

Cała rozmowa Arkadiusz Żabki z prezesem KSSE Januszem Michałkiem tu:

Czytaj także:

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj