Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Prezes Odry Opole oblany piwem i uderzony w twarz

Facebook Twitter

Pseudokibice GKS-u 1962 Jastrzębia, wtargnęli do autokaru Odry Opole po sobotnim meczu w Jastrzębiu Zdroju. Wiceprezes drużyny z Opola został oblany piwem i uderzony w twarz.

Do skandalu doszło po meczu na parkingu klubowym. Około 30 pseudokibiców z Jastrzębia otoczyło autokar, kilka osób wtargnęło do środka pojazdu. Jeden z nich oblał piwem wiceprezesa klubu i uderzył go w twarz. Autokar został poobijany i pooklejany przez miejscowych kibiców.

Jak informuje Odra Opole to co się stało to zaniedbania organizatorów, bo autokar stał w miejscu wyznaczonym przez gospodarzy, jednak plac ten nie był w żaden sposób ogrodzony i każdy mógł mieć do niego dostęp. Odra Opole apeluje do Fortuna 1 Ligi oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej o wyciągnięcie daleko idących konsekwencji wobec GKS-u Jastrzębie w związku z niezapewnieniem gościom bezpieczeństwa przez ten klub jako organizatora meczu.

Do zamieszek doszło też podczas samego meczu, kibice GKS Jastrzębie odpalili trzy race i poprzez ogrodzenie wtargnęli do strefy buforowej. Interweniowali policjanci pododdziałów z Bielska-Białej, którzy użyli gazu.

Trwa identyfikacja sprawców zamieszania, jeden z nich z powiatu gliwickiego, został zatrzymany.

Wiceprezes Odry nie złożył w Jastrzębiu zawiadomienia o napaści, może to zrobić w Opolu – powiedziała nam Bogusława Kobeszko oficer prasowa jastrzębskiej policji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 czerwca 2020