Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prezes Rafako: „Przeżyliśmy komunistów, powódź w 1997 roku, nie przetrwaliśmy prezesa Tauronu”

Facebook Twitter

Przeżyliśmy komunistów, powódź z 1997 roku, nie przetrwaliśmy prezesa Tauronu Pawła Szczeszka - mówi prezes zarządu Rafako Radosław Domagalski-Łabędzki.

tauron
Bloku 910 MW w Jaworznie .Fot. media.tauron.pl

Wczoraj (12.01.) raciborska firma poinformowała, że ma zamiar ogłosić upadłość, po tym jak Tauron wezwał ją do zapłaty ponad 1,3 mld zł kary i odszkodowania za usterkę w elektrowni bloku w Jaworznie. Rafako zatrudnia około 1000 osób, większość to mieszkańcy raciborskiego powiatu. Prezes nazwał to, historycznym wydarzeniem:

Radosław Domagalski-Łabędzki: Ponad 70 lat historii. Rafako przetrwało komunistów, Okrągły Stół, transformację, powódź w 1997 roku, pewnie ze 20 prezesów Tauronu w trakcie realizacji tego bloku, nie przetrwało prezesa Szczeszka. Nie jest to przypadek, że działania Tauronu były obliczone na taki efekt. Jest to dla nas oczywiste i chyba im się udało. Wszystko na to wskazuje, że wystawienie noty na ponad 1,3 mld zł jest sprawą bez precedensu w polskim biznesie, to się nigdy nie wydarzyło.

Co dalej? Do sprawy włączyły się związki zawodowe Rafako, które napisały list otwarty do premiera i Ministra Aktywów Państwowych, by włączył się w ratowanie spółki. Tauron chce rozmów z Rafako i mówi o możliwych zawieszeniach działań prawnych. Na poniedziałek (16.01.) zaplanowane jest spotkanie przedstawicieli obu spółek.

Zobacz wpis Rafako w mediach społecznościowych:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 maja 2024