Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prezes RMKS: Bez pieniędzy z miasta nie będzie szkolenia młodzieży i sukcesów

Facebook Twitter

Bez pieniędzy z miasta nie będzie szkolenia młodzieży i sukcesów, jakie odnoszą nasi sportowcy - przyznaje w rozmowie z Radiem 90 Krystian Fajkis prezes Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego.

W wiadomościach powracamy do zapowiedzi władz Rybnika, o wstrzymaniu finansowania sportu w przyszłym roku w mieście.

Informację te przyjąłem z niedowierzaniem – mówi prezes Fajkis:

Powiem szczerze, że z dużym niedowierzaniem z uwagi na to, że w naszym klubie są  zawodnicy, którzy są nie tylko wizytówką tutaj miasta, ale i należą do najlepszych w kraju. Dalsze szkolenie bez wsparcia miasta jest praktycznie niemożliwe.

Co mamy powiedzieć naszym młodym sportowcom ?

– pyta nasz rozmówca:

Nagle z dnia na dzień mamy zostawić tych zawodników, powiedzieć im, że miasto praktycznie nie jest zainteresowane wsparciem sporty, w sportach np. indywidualnych. Co powiedzieć tym wszystkim, wspaniałym zawodnikom, którzy reprezentują miasto na arenach nie tylko krajowych, ale i międzynarodowych.

Jak podkreśla Krystian Fajkis, prezes Rybnickiego Młodzieżowego Klubu Sportowego w sporcie nie można zrobić sobie roku przerwy. Odbudowanie tego, co udało się zbudować trwać będzie długie lata. Dodajmy, że kilka dni temu zawodniczka RMKS-Rybnik Alicja Klasik zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski w Szermierce seniorów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj