Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prezydent Andrzej Duda po wizycie w szpitalu, wrócił na teren kopalni „Zofiówka” [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Spotkał się z rodzinami zasypanych górników. Wcześniej odwiedził rannych dwóch górników, których w sobotę (05.05.) udało się uratować po silnym wstrząsie, do jakiego doszło na głębokości 900 metrów. Prezydent wcześniej mówił, że rozmowę z bliskimi odradzają psychologowie, ale po wizycie w jastrzębskim szpitalu w obecności arcybiskupa katowickiego, Wiktora Skworca doszło do spotkania z rodzinami. Bez obecności kamer i mikrofonów.

Udzieliłem błogosławieństwa, pomodliliśmy się – powiedział krótko arcybiskup Skworc, po czym wraz z prezydentem Dudą odjechał z „Zofiówki”.

Kolejny górnik jest transportowany na noszach, ale nie wykazuje odznak życia:

Górnik w tej chwili jest na noszach, jest transportowany przez zastęp do bazy, która jest pod ziemią. Na chwilę obecną nie wykazuje oznak życia. Do momentu dojścia do bazy i nie zostanie zdiagnozowany przez lekarza, nie mogę przekazać żadnych szczegółów- mówi prezes JSW Daniel Ozon.

Dodajmy, że ciało odnalezionego w niedzielę (6.05.) przed południem górnika zostało przetransportowane do Zakładu Medycyny Sądowej, by przeprowadzić badania DNA. Jego stan uniemożliwia identyfikację na miejscu w Jastrzębiu.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj