Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prezydent i Burmistrz już się przejechali, a kiedy będą mogli mieszkańcy?

Facebook Twitter

Tuż przed wyborami samorządowymi Prezydent Rybnika wraz z Burmistrzem Kuźni Raciborskiej testowali kolej wąskotorową z Rud do Rybnika Stodół. Podróż zakończyła się sukcesem i wspólnymi gratulacjami. Po tej godzinnej przejażdżce pociąg wrócił do macierzystej stacji i teraz czekać będzie na oficjalny odbiór techniczny.

Fot. W.Troszka (UM Rybnik)

Mówił Prezydent Rybnika Piotr Kuczera:

Kolejka wąskotorowa, ale tak naprawdę odbiory są dokładnie takie same jak na potężnej stacji kolejowej i wszystko od tego zależy. Chciałbym oczywiście jak najszybciej, różne terminy padają, ale nikt nie może tego autorytarnie stwierdzić. Kolejka jest przygotowana na transport również zimą, są zamknięte wagony ogrzewane, rozmowy z działaczami pokazują, że oni bardzo by chcieli, aby kolejka działała przez 12 miesięcy w roku, bo są przygotowani. Nie chciałbym, aby powstało wrażenie, że to był tylko festiwal przedwyborczy, to po prostu będzie działać.

Budowa kilometrowego odcinka z Rud do Stodół wraz z infrastrukturą pochłonęła 1,5 mln złotych. W przyszłości kolejka ma zostać połączona z Pniowcem, a całą linią ma zarządzać Gminny Ośrodek Turystyki i Promocji w Rudach, który zarządza Zabytkową Kolejką Wąskotorową.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lutego 2024