Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prezydent Kieca: „Odkładam urlop, będę z prezydentem Dudą”

Facebook Twitter

Prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca rezygnuje z wyjazdu na urlop i zapowiada, że będzie w poniedziałek w pracy, gdy miasto na zaproszenie starosty odwiedzi prezydent Andrzej Duda. Jak mówi Radiu 90, planował wyjazd na południe Europy, ale w związku z wizytą Prezydenta RP będzie na miejscu.

Jak mówi Mieczysław Kieca, musiał zmienić wcześniej zaplanowany urlop:

Wizyta głowy państwa – pierwsza w historii Wodzisławia Śląskiego – budzi sporo emocji. Organizatorem wizyty jest starostwo powiatowe, jednak wszystkie wydarzenia odbywają się na majątku miasta. Po rozmowach władz Wodzisławia w Kancelarii Prezydenta RP zdecydowano o włączeniu przedstawiciela magistratu do sztabu przygotowującego wizytę. Już dziś wiadomo, że prezydenta Dudę witać ma prezydent Kieca. Na mieszkańców tego dnia czekać będą utrudnienia:

W poniedziałek krócej pracować będzie Urząd Miasta w Wodzisławiu Śląskim, by zwolnić miejsca parkingowe dla gości zaproszonych na spotkanie Prezydenta Dudy z samorządowcami w starostwie:

W związku z wizytą prezydenta Andrzeja Dudy mogą pojawić się także utrudnienia w parkowaniu w centrum Wodzisławia Śląskiego. Głowa państwa ma w Wodzisławiu Śląskim spędzić kilka godzin popołudniu. W planach: spotkanie z mieszkańcami na rynku, z samorządowcami w starostwie oraz złożenie kwiatów przed pomnikiem przy ulicy Wałowej.

W trakcie porannej rozmowy w Radiu 90 prezydent Mieczysław Kieca nie chciał zdradzić, czy będzie brał udział w spotkaniu z prezydentem Dudą:

Rozmawiał Arkadiusz Żabka.

 

 

 

 

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lutego 2023