Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prezydent Kuczera zapowiada zmiany w budżecie. Kultura i sport z częściowym dofinansowaniem

Facebook Twitter

Prezydent Rybnika, Piotr Kuczera pod naciskiem społecznym zmienia zdanie i zmienia budżet. Zaproponowany projekt, jak wiecie wzbudził ogromne emocje, głównie środowiska sportowego. Będzie zmiana zapowiedział dziś (23.11.) prezydent Kuczera.

To bez wątpienia sukces mobilizacji w ostatnich dniach i tygodniach środowiska sportowego w Rybniku: działaczy, młodych sportowców jak i ich rodziców. Wizja ponad 10 tysięcy niezadowolonych osób musiała być dla urzędników groźna, tym bardziej że radni opozycyjni już zbijali na tym kapitał polityczny. Dlatego też zmiana decyzji.

Drodzy Mieszkańcy!
W wyniku prac nad projektem budżetu Miasta Rybnika na 2021 rok, wraz z radnymi koalicji, którzy mnie…

Opublikowany przez Piotra Kuczerę Poniedziałek, 23 listopada 2020

Jak zapowiedział w mediach społecznościowych prezydent Kuczera, najważniejszy jest głos mieszkańców, dlatego też w wyniku prac nad projektem budżetu wraz z radnymi koalicji zdecydował o przesunięciach kwot w ramach tzw. wydatków bieżących. Ma to pozwolić na częściowe dofinansowanie kultury i sportu oraz utrzymanie stanowisk pomocy nauczyciela w przedszkolach.

Oznacza to rezygnację z innych zadań. Jakich? Na razie nie wiemy. Wiadomo natomiast, że zaproponowane zmiany będą wprowadzane w trakcie prac komisji branżowych. Ostateczny kształt budżetu będzie znany po posiedzeniu Komisji Finansów Rady Miasta Rybnika 4 grudnia.

Więcej na ten temat we wtorek (24.11.) w porannej rozmowie w Radiu 90.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj