Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prezydent Polowy o Michale Ficie: „To była niewydajna i ślamazarna praca”

Facebook Twitter

W środę (21.10) prezydent Dariusz Polowy odwołał swojego zastępcę Michała Fitę ze stanowiska. To, że panowie się rozstają, może nie być zaskoczeniem, zaskakująca jest jednak forma w jakiej to się stało.

To była niewydajna i ślamazarna praca

– mówił prezydent Polowy, określając swego najbliższego współpracownika:

Pan Michał Fita nam łaski nie robi, że pracuje. Musimy mieć świadomość, że został zatrudniony do pracy, a nie do lansowania swojej osoby. Mieszkańcy Raciborza musieli wydać na utrzymanie tego stanowiska pracy ponad 200.000 zł.

Zarzucił Michałowi Ficie brak wystarczających działań związanych z rewitalizacją i zadaszeniem lodowiska, co było wśród 10 obietnic wyborczych.

Przypomnijmy, że podczas ostatnich wyborów samorządowych Fita uzyskał trzeci wynik i poparł kandydaturę Dariusza Polowego na prezydenta Raciborza.

,,Wybierz zgodę i współpracę”

– mówiło ich hasło wyborcze.

Odwołanie Fity oznacza praktycznie koniec koalicji i mniejszość urzędującego prezydenta w Radzie Miasta. Prezydent Polowy przebywa dziś na delegacji w Poznaniu, póki co nie komentuje swojej decyzji.

Michał Fita

Co sądzi o tym były prezydent Raciborza Michał Fita? Pytał go to Arkadiusz Żabka:

Radio 90: Nie dotknęły pana słowa o ślamazarnej i niewydanej pracy?

Pozwoli pan, że nie będę się odnosił do tego. Naprawdę nie chciałbym babrać się w błocie, bezsensu.

Radio 90: Było to zaskoczenie dla pana co się wczoraj wydarzyło?

Zaskoczenie, że wczoraj. Prędzej czy później musiało to nastąpić i nastąpiło. Dzisiaj mamy piękny dzień, obudziłem się przed wschodem słońca, mogłem być w domu. Mam czas dla żony i dzieci i myślę, że to jest duży pozytyw. Mam trochę czasu, żeby się zastanowić co robić dalej. Na pewno nie zamierzam rezygnować z działań na rzecz miasta w którym żyje, mieszkam i mam je głęboko w sercu.

Dziś (22.10.) Michał Fita odwiedził Urząd Miasta w Raciborzu, tam pożegnali go pracownicy:

Dla mnie taka sytuacja w której pracownicy przychodzą i przynoszą mi jakiś pakunek z książką, skarpetkami i kartką z podziękowaniami jest wystarczającym świadectwem na to, że ten czas, który spędziłem tutaj w pracy, to był dobry czas. Część rzeczy, które sobie zaplanowałem, od samego początku tej mojej wizji się zrealizowało, część rzeczy została zainicjowana. Niektóre z nich wymagają czasu i nie da się pewnych rzeczy przeskoczyć.

Odwołanie wiceprezydenta Fity oznacza praktycznie koniec koalicji i mniejszość urzędującego prezydenta w Radzie Miasta Raciborza.

Całe oświadczenie prezydenta Dariusza Polowego znajdziecie tutaj:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2022