Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy apeluje do przewodniczącego Rady Miasta, by podał się do dymisji

Facebook Twitter

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy zaapelował dziś (10.02.) do przewodniczącego Rady Miasta Mariana Czernera, by podał się do dymisji. Powód - rzekome zatajenie przez niego listu Stowarzyszenia Kongresu Kobiet z województwa śląskiego.

Stowarzyszenie nagannie oceniło w nim zachowanie Przewodniczącego Komisji Gospodarki Miejskiej, Ochrony Środowiska i Bezpieczeństwa Publicznego Rady Miasta Racibórz wobec Miejskiej Konserwator Zabytków. Radny podczas posiedzenia komisji gospodarki z powodu braku miejsc na sali, zaproponował urzędniczce, że może usiąść mu na kolanach:

Dariusz Polowy: Zatajenie pisma Kongresu Kobiet z województwa śląskiego to wypadek bez precedensu, pismo dotyczyło sprawy ważnej, bo odnoszącej się do kwestii godności i czczi przypisanej każdej osobie ludzkiej a w szczególności kobiecie. Pani pełnomocnik kongresu określiła to ukrycie pisma jako skandal i naruszenie procedur, nie jest to pierwszy przypadek łamania procedur przez pana Mariana Czernera, doszło nawet do tego, że został dwukrotnie upomniany w sposób oficjalny przez organ nadzorczy, czyli wojewodę śląskiego, który wskazał na działania stanowiące nadużycie prawa.

Dariusz Polowy prezydent Raciborza

Przewodniczący Rady Miasta nie posiada charyzmy

– podkreślał podczas wygłaszania oświadczenia prezydent:

Dariusz Polowy: Jest to odpowiednia chwila aby odejść z twarzą, podczas licznych rozmów i spotkań docierają do mnie informacje od obserwujących obrady Rady Miasta osób, jest dla nich oczywiste, że pan przewodniczący nie posiada charyzmy, sesje są prowadzone w sposób chaotyczny, niezorganizowany. Przewodniczący rady powinien być profesjonalny i bezstronny. W tym miejscu apeluję do pana Mariana Czernera o podanie się do dymisji ze sprawowanej funkcji, na rzecz jakiegoś profesjonalisty.

Przewodniczący Rady Miasta Marian Czerner, z którym rozmawialiśmy, na razie nie komentuje oświadczenia prezydenta Raciborza, jak powiedział Radiu 90, najpierw musi zapoznać się z jego apelem.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj