Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy: „W najbliższą sobotę otwieramy basen na Ostrogu”

Facebook Twitter

Nareszcie będzie można popływać w basenie w Raciborzu. W najbliższą sobotę(16.10.), po wielu miesiącach przerwy, miejsce zostanie otwarte, H2Ostróg przyjmie pierwszych gości.

Przypomnijmy, nieczynne od ubiegłego roku kąpielisko miało problemy z uzdatnianiem wody. Choć wpierw planowano, że basen zostanie otwarty na sezon letni, do dopiero teraz będzie mógł zaprosić do wody.

Mamy protokół, sprawdzono wszystkie obiegi, wszystkie parametry odpowiadają tym, jakie zostały zaplanowane

– deklaruje Dariusz Polowy, prezydent Raciborza:

Dariusz Polowy: Dzięki temu uzyskujemy obiekt bezpieczny, obiekt, który będzie mógł być wykorzystywany przez mieszkańców. Mogę zapewnić, ze nie poszliśmy na żadne kompromisy i osiągnęliśmy to co było najważniejsze, a najważniejsze było bezpieczeństwo.

Jak przyznaje prezydent, najważniejsze jest bezpieczeństwo uczestników. Jak dodaje, mimo wielu miesięcy przerwy, liczy, że mieszkańcy odbudują zaufanie do obiektu.

Dariusz Polowy: Z najbliższym weekendem otwieramy, natomiast przez kolejny miesiąc będziemy wychodzić z atrakcjami do tych wszystkich, którzy kochają pływanie, ale też do tych, którzy rzadziej chodzili na basen (…). Chcemy, by mieszkańcy znów mieli zaufanie do tego basenu, dlatego wszystkie wskaźniki będą wyświetlane w holu basenu oraz na stronie internetowej.

Jak zapowiada prezydent Raciborza, basen w przyszłości ma zostać rozbudowany, ma być nie tylko więcej atrakcji na zewnątrz, w planach jest także budowa nowych niecek. Posłuchajcie:

Jak zapowiada prezydent, najbliższe tygodnie to wiele cenowych promocji, aby jak najwięcej osób mogło z obiektu skorzystać. Nie odpowiedział jednak na pytanie, czy w najbliższym czasie szykują się podwyżki cen biletów.

Do tematu powrócimy z nowym rokiem

– odpowiedział Polowy dziennikarzom.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj