Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prezydent Raciborza nie uzyskał wotum zaufania swoich radnych. Komentarze

Facebook Twitter

"Dużym błędem był wybór na prezydenta człowieka spoza samorządu" - mówi Radiu 90 Piotr Klima raciborski radny, tłumacząc swoją decyzję o głosowaniu przeciwko udzieleniu wotum zaufania dla prezydenta Raciborza.

Dariusz Polowy prezydent Raciborza

Jak już wiecie z naszych wiadomości, Dariusz Polowy nie uzyskał wotum zaufania na wczorajszej sesji:

Dużym błędem jest wybór kogoś, kto nie ma doświadczenia samorządowego. Nie znaliśmy człowieka, dla mnie to była osoba nieznana, zaufałem innym radnym. Na przyszłość przestrzegam wszystkich przed wyborem ludzi bez doświadczenia oraz ludzi nieznanych. Są to zbyt poważne stanowiska, żeby grać w rosyjską ruletkę.

Zdaniem radnego Piotra Klimy, współpraca prezydenta Raciborza z radnymi nie przebiega najlepiej. Polowy otacza się swoimi kolegami i jest przekonany o swojej nieomylności:

Rośnie w jakiś sposób władza autokratyczna, czyli możnowładztwo, za zasadzie „ja wiem najlepiej, ma być tak jak sobie życzę, bo ja zostałem wybrany”. Prezydent nie lubi ekspertów, fachowców. Otacza się własnymi ludźmi, choćby powymienianie urzędników. Mamy taką sytuację, że to jest moment gdy zatrudnia się kolegów.

Przypomnijmy, że 11 radnych było za, 11 przeciw i 1 głos wstrzymujący. Tym samym prezydent Raciborza, Dariusz Polowy nie uzyskał wotum zaufania.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj