Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prezydent Rybnika zatrzymany do kontroli. Prowadził po alkoholu

Facebook Twitter

Piotr Kuczera wpadł wczoraj (18.11.) przed 19:00 podczas rutynowej kontroli drogowej na Obwiedni Południowej w centrum miasta, gdy jechał na koncert w ramach RYJKA. Ile miał promili nie wiemy, bo czekamy na wyniki badania krwi, jakie przeprowadzono w rybnickim szpitalu.

Dziś (19.11.) przed południem Prezydent Kuczera wygłosił oświadczenie w tej sprawie:

Dla mnie To jest trudny moment, być może. Wczoraj w trakcie rutynowej kontroli drogowej zostałem poproszony do użycia alkomatu. Wstępny wynik tego pierwszego badania był pozytywny, stąd później udałem się na badanie krwi. Sytuacja jest dla mnie trudna, chciałem przeprosić tych, którzy czują się tym faktem zbulwersowani. Dla mnie tez to nie jest łatwe, zdaję sobie sprawę z konsekwencji. Jest tak, że w trakcie obiadu być może, a nawet na pewno było białe wino, a nawet o jeden kieliszek za dużo. Będę musiał wziąć to, jak to się mówi „na klatę”.  

Prezydent Kuczera liczy, że postępowanie sądowe wyjaśni tę sytuację:

Radio90: Pan prezydent odmówił najpierw badania krwi?

Piotr Kuczera: Zdałem sobie sprawę, że badanie krwi jest najbardziej precyzyjne. […]

Radio90: Wynik?

Piotr Kuczera: On będzie dostępny w ciągu kilku dni. Zdaję sobie sprawę, że to nie było najmądrzejsze, że w tym momencie nie powinienem siadać za kółko i decyzja sądu będzie dla mnie wiążąca.

Radio 90: A konsekwencje polityczne?

Piotr Kuczera: Zobaczymy, myślę, że to jest na dzisiaj wszystko zbyt świeże. Proszę też popatrzeć na skalę tego wszystkiego. Broń Boże nie chcę się usprawiedliwiać, ale byłem obecny na uroczystości w Teatrze Ziemi Rybnickiej bezpośrednio po tym zdarzeniu, także myślę, że tutaj wszyscy mieszkańcy mogą wziąć i zobaczyć, o jakim stanie prezydenta mówimy, bo nie było to.. Zresztą, nie chcę się usprawiedliwiać.  

Rozmawiał Arkadiusz Żabka, więcej we wtorek (20.11.) w porannej rozmowie Arkadiusza Żabki, gościem będzie prezydent Rybnika Piotr Kuczera.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2022