Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Prezydent Wodzisławia pod lupą Rady Miasta

Facebook Twitter

Na razie nici z zapowiadanej tuż na początku kadencji współpracy pomiędzy Mieczysławem Kiecą a radnymi, wśród których nie ma on większości.

Na ostatniej sesji zdecydowali o cofnięciu uprawnień, które prezydent miał do tej pory, a które dotyczyły możliwości wprowadzania drobnych zmian w budżecie bez konieczności zwoływania sesji. Chcemy mieć kontrolę nad wydatkami miasta – mówi przewodniczący rady, Dezyderiusz Szwagrzak:

Jest rada, jest pan prezydent. Najlepiej to wygląda, jeśli jeden i drugi podmiot potrafią ze sobą współpracować. My na pewno nie jesteśmy przeciwko panu prezydentowi, ale musi on też wiedzieć, że rada została wybrana przez mieszkańców. Pewna liczba osób zagłosowała na radę. Rada też ma swoje pomysły, obietnice wyborcze i chce je realizować. Pan prezydent również, my nie mówimy, że nie. Też ma swój program wyborczy, ale trzeba się spotkać i porozmawiać. Wiadomo, że budżet na wszystko nie wystarczy. Potrzebna jest rozmowa i dialog. Na dzień dzisiejszy go nie ma, jest to trudne. 

Niewykluczone więc, że teraz w Wodzisławiu będą nierzadko zwoływane sesje nadzwyczajne. Szwagrzak zaznacza, że jeśli współpraca z prezydentem zacznie układać się lepiej, to uprawnienia zostaną mu przywrócone. A jaki jest budżet miasta na 2019 rok? Czytajcie TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj